Podsumowanie meczów międzypaństwowych

Bartłomiej Płonka, 20.11.2015; 14:25

Jak grali „Nietoperze”?

Listopadowe mecze towarzyskie i eliminacyjne do Mundialu oraz Euro były ostatnimi spotkaniami reprezentacyjnymi w tym roku kalendarzowym. Swoje występy w reprezentacjach zaliczyło siedmiu piłkarzy Valencii.

W sparingowym spotkaniu z Anglią kolejną szansę otrzymał Paco Alcácer, który na placu gry zameldował się od pierwszej minuty. Del Bosque zdecydował się posłać napastnika Valencii na boisko w duecie z Diego Costą, lecz żaden z panów nie wpisał się na listę strzelców, co jednak nie przeszkodziło Hiszpanom w wygranej 2:0. Paco ostatecznie zaliczył 74 minuty, bowiem na ostatni kwadrans został zmieniony przez Pedro. Drugie stracie, jakie mistrzowie Europy mieli rozegrać z Belgią nie odbyło się z powodu zagrożenia atakami terrorystycznymi.

45 minut w starciu z Francją rozegrał Shkodran Mustafi. Obrońca Los Ches w przerwie zastąpił Jerome`a Boatenga, a jego Niemcy zasłużenie przegrali z Francją 0:2. Podczas spotkania doszło do tragicznych wydarzeń w okolicach stadionu i w innych miejscach Paryża, lecz pojedynek nie został przerwany. Podobnie, jak Hiszpanie, tak samo i Niemcy nie rozegrali swojego drugiego pojedynku — z powodu zagrożenia wtorkowa konfrontacja z Holandią została odwołana na nieco ponad godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

Po październikowym słabym początku eliminacji Mistrzostw Świata 2018 tym razem Argentyńczycy zgarnęli cztery punkty w dwóch meczach, a kilka minut gry zaliczył Enzo Pérez. Pomocnik z ławki przyglądał się zremisowanemu spotkaniu 1:1 z Brazylią, a kilka dni później pojawił się na boisku w końcówce zwycięskiej konfrontacji 1:0 z Kolumbią.

Trudnego zadania w eliminacjach do Mundialu nie miała Australia, która pokonała Kyrgyzstan i Bangladesz odpowiednio 3:0 i 4:0. Powołania na oba mecze otrzymał Mathew Ryan, jednak bramkarz nadal nie czuje się w pełni sił i najpewniej z tego powodu nie wystąpił w żadnym ze starć.

Dwa spotkania eliminacyjne do Mistrzostw Europy w reprezentacji Hiszpanii U21 rozegrał José Gaya. Jego drużyna najpierw pewnie pokonała Gruzję 5:0, a kilka dni później zwyciężyła w bardzo trudnej wyjazdowej przeprawie z Chorwacją 3:2 i obecnie jest liderem grupy szóstej.

Po 90 minut gry w młodzieżowej reprezentacji Portugalii zaliczyli Rúben Vezo i Joao Cancelo, a ich drużyna pewnie pokonała Albanię 4:0 i Izrael 3:0. W konfrontacji z Albańczykami na listę strzelców wpisał się Vezo, a sama Portugalia z kompletem punktów okupuje pierwsze miejsce w swojej grupie.

Pozostając przy eliminacjach młodzieżowego Euro ważne starcie na szczycie grupy A przegrali Belgowie. Pogromcą zespołu Zakarii Bakkaliego okazali się Czesi, którzy wygrali 1:0, a skrzydłowy Valencii rozegrał 70 minut.

Kategoria: Reprezentacje | własne skomentuj Skomentuj (0)