PSV pokonane

Bartłomiej Płonka, 25.07.2015; 22:41

Valencia 1:0 (1:0) PSV

W towarzyskim meczu rozgrywanym w Alzirze Valencia pokonała PSV Eindhoven 1:0. Jedyna bramka autorstwa Paco Alcácera miała miejsce już na samym początku spotkania, w 2. minucie.

Nuno, zgodnie z przewidywaniami rozpoczął spotkanie ustawiając zespół pod system 3-5-2. Portugalczyk na plac desygnował identyczną jedenastkę, o jakiej wcześniej wieściły walenckie media — Ryan, Vezo, Enzo, Mustafi; Barragán, Javi Fuego, Danilo, Parejo, Gayà; Rodrigo, Alcácer. Z czasem trener Valencii dokonywał jednak zmian, które pozwoliły drużynie przejść na system 4-4-2.

Cztery tysiące kibiców zgromadzonych w Alzirze na pierwsze trafienie nie musiało długo czekać. Po dośrodkowaniu Gayi z lewej strony świetnie zachował się Paco Alcácer, który na pierwszym słupku uprzedził bramkarza i strzałem nogą umieścił piłkę w siatce.

Goście próbowali zagrozić bramce Ryana chociażby strzałami z dystansu, jednak te nie sprawiały Australijczykowi większych kłopotów. Tymczasem po stronie gospodarzy aktywnością wykazywał się Rodrigo, który był najbliżej podwyższenia rezultatu przed przerwą.

W drugiej odsłonie Valencia powinna zdobyć następną bramkę, lecz świetnie pomiędzy słupkami PSV spisywał się Zoet. Najbliżej jego pokonania był Zakaria Bakkali — Belg dwukrtonie wypracował sobie dobre pozycje do oddania strzałów, jednak ów uderzenia bronił wspomniany golkiper Holendrów.

Koniec końców mecz w Alzirze zakończył się wynikiem 1:0 dla Valencii. Był to kolejny sprawdzian drużyny Nuno przed sezonem, a już za tydzień „Nietoperzy” czeka kolejny test, podwójny — na turnieju w Kolonii rywalami Valencii będą FC Porto oraz gospodarze.

Valencia 1:0 (1:0) PSV Eindhoven

Gol: Paco, 2. min

Valencia CF: Ryan, Vezo, Enzo Pérez, Mustafi, Barragán, Javi Fuego, Danilo, Parejo, Gayà, Rodrigo, Paco Alcácer oraz z ławki: Cancelo, De Paul, Santi Mina, Piatti, Bakkali, Orban

PSV Eindhoven Zoet, Isimat, Arias, Bruma, Propper, De Jong, Maher, Narsingh, Poulsen, Locadia, Hendrix oraz z ławki: Bergwijn, Pereiro, Brenet

Kategoria: Mecze | własne skomentuj Skomentuj (5)