Wysoka porażka z Bayernem

Bartłomiej Płonka, 18.07.2015; 16:00

Bayern 4:1 (2:1) Valencia

W swoim trzecim sparingu podopieczni Nuno zdecydowanie ulegli Bayernowi Monachium. Mistrzowie Niemiec rozprawili się z Los Ches wygrywając wysoko, 4:1, a jedyną bramkę dla Valencii zdobył Rodrigo Moreno.

Nuno nie zdecydował się od pierwszych minut posłać do boju piłkarzy, którzy po dłuższych urlopach powrócili do zespołu niedawno. Warta odnotowania była natomiast obecność w linii ataku Santiego Miny.

Od początku spotkanie przewagę uzyskał Bayern i po kilkunastu minutach wyszedł na prowadzenie. Lahm przedarł się prawą stroną w pole karne Valencii, po czym wycofał piłkę do nadbiegającego Müllera, a ten mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce Yoela.

Valencia zdołała niedługo potem odpowiedzieć Bawarczykom — fantastyczną piłkę w pole karne posłał Rodrigo de Paul, z czego skorzystał jego imiennik, Rodrigo Moreno i uderzeniem głową doprowadził do remisu.

https://vine.co/v/er9TI0bUb01Na boisku 3:1 dla Bayernu, ale warto obejrzeć bramkę Rodrigo i świetną asystę De Paula

Posted by VCF.PL on 18 lipca 2015

Wydawało się, że remisowy wynik może utrzymać się do końca pierwszej części gry, jednak w doliczonym czasie znów dał o sobie znać Thomas Müller. Napastnik mistrzów Niemiec ponownie skorzystał z wyśmienitej asysty swojego rodaka, Philippa Lahma i ponownie wyprowadził Bayern na prowadzenie.

W drugiej połowie zespół Nuno był cieniem samego siebie. Dziesięć minut po wznowieniu gry Douglas Costa poradził sobie z defensorami Valencii, a następnie, jak na tacy wyłożył piłkę Thiago, któremu nie pozostało nic, jak wpakować piłkę do pustej bramki.

Wynik na nieco ponad dwadzieścia minut przed ostatnim gwizdkiem ustalił Robert Lewandowski. Polak precyzyjnym strzałem z pola karnego pokonał bezradnego w bramce Yoela.

Valencia po zły spotkaniu wraca do Hiszpanii z bagażem goli. Wynik 4:1 z pewnością mówi sam za siebie, pomimo, iż niewiele brakowało, by rozmiary porażki były jeszcze większe.

Bayern Monachium 4:1 (2:1) Valencia CF

Valencia Yoel (Jaume, 82); Barragán (Mustafi, 47), Vezo (Ayala, 82), Enzo (Bakkali, 57), Orban; Parejo (Alcácer, 57), Fuego, De Paul (Feghouli, 47), Gayà (Piatti, 10); Rodrigo (Carbonell, 57), Santi Mina (Negredo, 47).

Bayern:: Ulreich (Starke, 47); Rafinha, Benatia, Alaba, Bernat; Alonso (57, Kimmich), Thiago (Gaudino, 70), Costa (Kurt, 70), Lahm (82, Steinhart); Rode (57, Hojbjerg), Mueller (57, Lewandowski).

Gole: 0-1, Mueller (15). 1-1, Rodrigo (26). 1-2, Mueller (46). 1-3, Thiago (55). 1-4, Lewandowski (69).

Kategoria: Mecze | własne skomentuj Skomentuj (4)