Utrzymanie Valencii Mestalla

Mateusz Lichwa, 23.05.2015; 13:28

Mestalleta zostaje w Segunda B

Po serii niezbyt udanych występów Valencia Mestalla do ostatniej kolejki nie była pewna utrzymania w Segunda Division B. By niezależnie od innych wyników pozostać na kolejny sezon w trzeciej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii zespół Curro Torresa potrzebował remisu w ostatnim ligowym starciu, w którym Mestalleta grała na wyjeździe ze zdegradowaną już Saragossą B.

Mecz rozpoczął się świetnie dla zespołu Curro Torresa, bowiem już w 1. minucie Mestalletę na prowadzenie wyprowadził Alex Lopez. Jednak kilka minut później gospodarze wyrównali. To jedynie rozjuszyło gości, którzy strzelili kolejne pięć bramek. Ostatecznie mecz skończył się hokejowym wynikiem 8-2, a gole zdobywali Alex Lopez (5), Fernando Cano, Wilfried Zahibo i Nacho Gil.

Mestalleta zakończyła sezon z 48 punktami na koncie zajmując 13. miejsce w lidze. Drużynie Curro Torresa do miejsc umożliwiających grę w play-offach zabrakło 15 punktów, natomiast nad pozycją barażową i strefą spadkową zachowali przewagę odpowiednio trzech i czterech punktów. Przyszła kampania będzie piątą z rzędu Valencii B w Segunda Division B, a dwudziestą w ogóle.

Kategoria: Ogólne | Własne skomentuj Skomentuj (1)