Nuno: „Jestem zadowolony z reakcji po przerwie”

Kamil Guziak, 17.12.2014; 18:35

Portugalczyk krótko na temat wtorkowego meczu

Zdaniem szkoleniowca „Nietoperzy” — Nuno Espírito Santo — jego podopieczni wykazali się ambicją i charakterem w drugiej połowie spotkania, co dało drużynie awans do kolejnej fazy Pucharu Króla. Wola walki do ostatniego gwizdka poniekąd przysłoniła słabą postawę w pierwszej połowie.

Portugalczyk powiedział podczas pomeczowej konferencji prasowej, że jest zadowolony z awansu do kolejnej fazy turnieju. Podkreślił jednak, że owy awans przyszedł w naprawdę ciężkich bólach, które zawodnicy Valencii potrafili ostatecznie przezwyciężyć. Cztery stracone gole nie załamały zawodników, a wręcz przeciwnie — wywołały w nich sportową złość, która dała pożądany efekt w postaci odrobienia strat.

„Jestem zadowolony z postawy moich zawodników, po tym jak potrafili wziąć się w garść. Ten mecz z pewnością posłuży nam jako przykład, że zawsze należy walczyć do końca, nawet jeśli sytuacja wydaje się być beznadziejna. Po tym spotkaniu mamy prawo wierzyć, że wszystko jest możliwe. To dowód na to, że na każdą sytuację jest rozwiązanie, jednak trzeba mocno wierzyć w sukces” — powiedział Nuno rozpoczynając konferencję.

„Copa del Rey jest turniejem, który jest zupełnie inny niż rozgrywki ligowe. Jest dość specyficzny. Kiedy rozpoczęliśmy spotkanie z mocnym impetem, szybko otwierając wynik meczu, wydawało mi się, że mogę być spokojny o jego przebieg. Kolejne minuty pokazały jednak, że coś jest nie tak. Wynik 1-3 do przerwy musiał oznaczać drastyczną zmianę, która bardzo szybko przyniosła efekt w postaci gola na 2-3. Dalsze wydarzenia na Mestalla pokazały, że zespół posiada charakter, bowiem reakcja na czwartą bramkę dla gości była fantastyczna. Zespół bardzo dobrze poradził sobie z coraz mocniej napierającym rywalem, grając przez ostatnie piętnaście minut w osłabieniu”.

Nuno stwierdził, że bardzo docenia wywalczony remis z Rayo, gdyż mecz nie należał do łatwych i przyjemnych. Do ostatniej minuty ważyły się losy obu zespołów, gdyż każda ze stron mogła ostatecznie cieszyć się z awansu. Do ostatnich chwil wszystko było możliwe, jednak to Valencia dzięki swojej postawie zdołała utrzymać korzystny dla siebie rezultat.

„Wśród błędów i sukcesów najważniejszy jest awans. Dokładnie przeanalizujemy to spotkanie, z pewnością porozmawiam z zawodnikami. Najważniejsze jest jednak to, że udało nam się znaleźć rozwiązanie tej trudnej sytuacji. Nie każdy zespół jest w stanie się podnieść i dokonać „remontady” w ciągu zaledwie dwudziestu minut. To co stało się w tym meczu, pozwala nam wierzyć, że wszystko jest możliwe” — zakończył Portugalczyk.

Kategoria: Wywiady | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (0)