Valencia vs. AS Monaco — 2:2

Arkadiusz Bryzik, 02.08.2014; 16:53

Pierwszy mecz Emirates Cup zakończony remisem

Od remisu zaczęli piłkarze Valencii przygodę z tegorocznym Emirates Cup. Drużyna z pewnością zaprezentowała się lepiej niż w poprzednich meczach i na tle AS Monaco wypadła dobrze, jednak kilka indywidualnych błędów zaważyło na wyniku meczu, który ostatecznie zakończył się rezultatem 2:2.

Nuno nie zdecydował się na gruntowne zmiany w pierwszej jedenastce, a jedyną nowością na boisku była obecność Feghouliego i ustawienie Rodrigo Moreno na środku ataku. W pomocy królować mieli Gomes i Parejo, a ubezpieczanie ich przypadło Fuego i linii obrony złożonej z Barragana, Vezo, Otamendiego i Cissokho. Bramki strzegł wracający po kontuzji Alves.

Początek meczu należał do Valencii, jednak z czasem do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Monaco. Przez 30 minut obie drużyny wymieniały ciosy, raz po raz atakując bramkę drużyny przeciwnej, po czym padła pierwsza bramka w meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, krycie zgubił Rúben Vezo i chcąc naprawić swój błąd, pechowo skierował piłkę do własnej bramki.

Valencia ruszyła do ataku i wkrótce odrobiła straty, zanim to jednak nastąpiło, z bardzo dobrej strony pokazał się Rodrigo Moreno, który kilkukrotnie zaczarował zwodami defensywę rywali. Bohaterem akcji z 36. minuty był jednak Dani Parejo, który posłał prostopadłe podanie do Barragana, a ten — korzystając z dużej ilości wolnego miejsca — dośrodkował wprost na nogę... Carvalho, który nieudanym wślizgiem wbił piłkę do swojej bramki.

W drugiej połowie Monaco starało się kontrolować grę, jednak piłkarzom Nuno udało się kilkukrotnie zagrozić bramce rywala. Duże zamieszanie w polu karnym wywoływał Rodrigo Moreno, który miał również jedną dobrą okazję do zmiany rezultatu. Świeżość w poczynania Los Ches wprowadzili również rezerwowi: Piatti, Guardado i przede wszystkim Paco.

W 69. minucie młody napastnik wykorzystał dobre podanie od Aly'ego Cissokho, który wcześniej urwał się swojemu obrońcy. Jak wykazała jednak powtórka, Francuz znajdował się w tej akcji na spalonym. Przy wyniku 2:1 świetnej okazji nie wykorzystał wprowadzony po przerwie Carles Gil. Wychowanek Valencii otrzymał świetne podanie w szesnastce, jednak stając oko w oko z Subasiciem, trafił prosto w jego ręce.

Nie minęła minuta od tej okazji, a piłka zatrzepotała po drugiej stronie boiska. Ocampos otrzymał podanie w środkowym rejonie boiska i pognał w stronę bramki Alvesa. Bez większych przeszkód znalazł się pod polem karnym i oddał precyzyjny strzał, nie dając brazylijskiemu bramkarzowi większych szans. Niepewnie pryz tej sytuacji zachował się Vezo, który krył „na radar” i pozwolił napastnikowi oddać strzał.

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:2. Już jutro Valencia rozegra drugi i ostatni mecz w ramach tegorocznego Emirates Cup. O godzinie 15:00 Valencia zmierzy się z Benfiką, która dziś uległa Arsenalowi aż 5:1.

Valencia: Alves, Barragán, Vezo, Otamendi, Cissokho, Javi Fuego, Parejo, André, Feghouli, De Paul y Rodrigo. Zmiany: Piatti, Alcácer, Roberto, Carles Gil, Guardado.

AS Mónaco: Subasic, Fabinho, Carvalho, Abdennour, Kurzawa, Toulalan, Moutinho, Kondogbia, Martial, Berbatov y Germain. Zmiany: Ferreira-Carrasco, Dirar, Ocampo, Echejille, Raggi, Falcao y Bakayoko.

Bramki: 0-1, m.30: Vezo (O.G.). 1-1, m.37: Carvalho (O.G.). 2-1, m.69: Alcácer. 2-2, m.80: Ocampos.

Kategoria: Mecze | własne skomentuj Skomentuj (4)