Universidad vs. Valencia — 1:0

Bartłomiej Płonka, 30.07.2014; 04:17

Kolejna przegrana

Podopieczni Nuno przegrali w swoim drugim meczu w Ameryce Południowej z Universidad 0:1. Jedyna bramkę w 89. minucie zdobył Munoz, a Los Ches ponad połowę spotkania musieli radzić sobie grając w osłabieniu po czerwonej kartce dla Antonio Barragana.

Względem ostatniego sprawdzianu, również w ramach towarzyskiego Euroamericana, skład Valencii nie uległ większym zmianom. Do pierwszej jedenastki wskoczyli jedynie Jaume zastępując kontuzjowanego Alvesa, z kolei w środku obrony zamiast Victora Ruiza zagrał Ruben Vezo.

Pierwsza część spotkania to nienajlepszy obraz gry z obu stron, przy którym można było nawet lekko przysnąć. Najbliżej zdobycia bramki dla Valencii był Dani Parejo, który po akcji Piattiego znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak ten świetnie zachował się wychodząc z bramki. Tymczasem w końcówce pierwszej odsłony „Nietoperze” stracili jednego zawodnika. Antonio Barragan, bo o nim mowa za idiotyczny faul otrzymał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska.

W drugiej połowie gra przyjezdnych wyglądała odrobinę lepiej i pomimo, iż Valencia grała o jednego mniej powinna strzelić przynajmniej jednego gola. Najbliżej wpakowania futbolówki do siatki byli Vezo i Otamendi, którzy w jednej akcji nie zdołali przeciąć lecącej piłki wzdłuż linii bramkowej. Tymczasem rywale w końcowych fragmentach stwarzali sobie coraz dogodniejsze sytuacje, by na minutę przed końcowym gwizdkiem rozstrzygnąć losy meczu. Po dośrodkowaniu Alvaro Ramosa z woleja uderzył Muñoz, a dobrze spisujący się Jaume pozostał bez szans.

Valencia znów pokazała swoje słabe oblicze i przegrała trzeci mecz kontrolny z rzędu. Teraz przed piłkarzami Nuno ostatnie i najpoważniejsze sprawdziany. Najbliższy już w sobotę w ramach Emirates Cup.

Valencia: Jaume; Barragán (m. 39 - czerwona kartka), Vezo, Otamendi, Cissokho; Parejo (m.67, Guardado), Fuego, André (m.46, Pereira), Piatti (m.46, de Paul); Rodrigo (m.67, Vinicius) y Paco (m.46, Robert).

Kategoria: Mecze | własne skomentuj Skomentuj (4)