Podsumowanie 1. kolejki Mundialu

Bartłomiej Płonka, 18.06.2014; 16:03

Jak grali Nietoperze?

Pierwsza kolejka zmagań brazylijskiego Mundialu przyniosła nam kilka niespodzianek i mnóstwo pięknych bramek. Swój udział w imprezie mają także piłkarze Valencii. Jak zaprezentowali się Nietoperze w pierwszym tygodniu Mistrzostw?

Pierwszym walenckim zawodnikiem, który wybiegł na murawę był Eduardo Vargas. Wypożyczony z Napoli piłkarz, choć był bardzo aktywny od początku spotkania z Australią nie zdobył bramki i raził nieskutecznością. Warto jednak wspomnieć, iż Edu zaliczył asystę przy pierwszym trafieniu dla Chile autorstwa Alexisa Sancheza. Jego reprezentacja ostatecznie wygrała 3:1, a już dziś Chilijczyków czeka starcie z Hiszpanią.

Dwóch piłkarzy Valencii mogło zagrać w starciu Portugalii z Niemcami. João Pereira zaliczył pełne dziewięćdziesiąt minut, jednak występ prawego defensora nie zostanie zaliczony do udanych. Pereira rzekomo faulował Goetze przy pierwszej bramce dla rywali, a i cała defensywa w pierwszej połowie spisywała się nie najlepiej. Z czerwoną kartką szybko z boiska zszedł Pepe, a w drugiej części zastąpił go Ricardo Costa. Wielce prawdopodobnie, że kapitana walenckiego klubu w starciu z USA zobaczymy od pierwszych minut. Tymczasem szansy na grę nie otrzymał wypożyczony do Lazio, Helder Postiga.

Tymczasem w ostatnim dniu pierwszej kolejki doczekaliśmy się pierwszego trafienia zdobytego przez piłkarza Blanquinegros! Sofiane Feghouli, reprezentujący Algierię w starciu z Belgią wykorzystał rzut karny po faulu na nim samym przez Jana Vertonghena. Niestety afrykański zespół nie zdołał wygrać, bo choć prowadził, to po golach Fellainiego i Mertensa przegrał 1:2.

Warto jednak wspomnieć, że Feghouli przerwał fatalną passę swojej reprezentacji, która pozostawał bez gola na Mundialu przez aż 506 minut. Ogólnie było to już piąte trafienie skrzydłowego w barwach swojej reprezentacji. Jako ciekawostkę można też wspomnieć, że:

Na koniec słówko o jeszcze jednym z wypożyczonych. Andres Guardado, bo o nim mowa spisał się dość przyzwoicie w starciach Meksyku z Kamerunem i Brazylią. 27-latek grając nieco wyżej nieraz zagrażał bramce rywali, a jego reprezentacja po dwóch meczach ma na koncie cztery punkty.

Tymczasem przypominamy o drugim etapie mundialowego typera, organizowanego przez redakcję i sklep piłkarski ISS

Kategoria: Reprezentacje | własne skomentuj Skomentuj (1)