Pizzi: „Spotkanie z Betisem będzie trudne”

Bartłomiej Płonka, 07.02.2014; 20:03

Przedmeczowe głosy

Po ostatniej wygranej w Katalonii apetyty kibiców „Nietoperzy” z pewnością wzrosły. Kolejnym rywalem będzie Real Betis, który od kilku tygodni okupuje ostatnią lokatę w tabeli. Co przed spotkaniem powiedzieli szkoleniowcy obu drużyn?

Juan Antonio Pizzi (Valencia CF):

Miejsce, które zajmuje Betis nie odzwierciedla jego siły i potencjału. Na pewno nie są najgorszą drużyną ligi. Musimy być uważni, by nie wpaść w pułapkę, ale nie zamienia to jednak rzeczy, iż trzy punkty są niczym obowiązek dla nas. Zapoznałem się już z nowymi zawodnikami. Keita nie jest jeszcze gotowy do gry, Araujo i Senderos są w lepszym rytmie, bo wcześniej trenowali bez większej przerwy. Wygrana na Camp Nou? To było bardzo trudne, ale cieszymy się, że się udało. Graliśmy dobrze przez 60 minut, bo początek należał do nich. Wciąż jednak musimy pracować, bo nie jesteśmy idealni

Gabriel Calderón (Real Betis):

Valencia to bardzo mocna drużyna. Szanujemy rywala i znamy jego siłę. Ich morale z pewnością wzrosły po ostatniej wygranej z Barceloną i to na jej stadionie. My jednak też czujemy się dobrze po pokonaniu Espanyolu (2:0 – przyp. red.). Jedno zwycięstwo niczego nam nie daje i musimy zachować stabilność, jeśli chcemy zrealizować cele. Dla nas każdy mecz jest niczym walka o życie. Skład i ustawienie? Mam przygotowany plan. System gry i strategia na dane spotkanie zależy od przeciwnika.

Kategoria: Wywiady | SuperDeporte | Marca skomentuj Skomentuj (1)