Podsumowanie spotkań reprezentacyjnych

Bartłomiej Płonka, 21.11.2013; 18:43

Kto pojechał na Mundial?

Za nami barażowe mecze eliminacji do Mistrzostw Świata w Brazylii 2014. Awans na Mundial wywalczyły m.in. reprezentacje Portugalii, Algierii czy Meksyku. Oznacza to, iż na największej piłkarskiej imprezie będziemy mogli zobaczyć kilku Valencianiastas.

Najciekawiej zapowiadał się dwumecz pomiędzy Portugalią a Szwecją. Pełne 180 minut w dwóch pojedynkach zaliczył prawy obrońca Joao Pereira, natomiast Helder Postiga został zmieniony w drugiej połowie pierwszego starcia. Najmniej, bo zaledwie osiem minut na boisku spędził Ricardo Costa. Reprezentacja całej trójki wywalczyła awans na Mundial głównie dzięki Crisitiano Ronaldo, który w dwumeczu czterokrotnie trafiał do siatki Issaksona. Co ciekawe, przed pojedynkami ze Szwecją najlepszym strzelcem drużyny w eliminacjach był Helder Postiga (6 goli). Warto dodać, iż swój „cykl pomeczowych zdjęć” - nawet w reprezentacji - kontynuuje Joao Pereira!

Awans do brazylijskiego turnieju wywalczyła również Algieria. Reprezentacja Sofiane Feghouliego mimo porażki w pierwszym spotkaniu z Burkina Faso 2:3 w rewanżu zwyciężyła 1:0, po trafieniu Bougherry. Walencki skrzydłowy zaliczył niezły mecz, a po nim, mimo braku zgody na przedłużenie urlopu po meczach reprezentacji, opuścił środowe treningi w klubie…

Na Mundialu nie zabraknie również reprezentacji Meksyku, która rozgromiła Nową Zelandię wygrywając u siebie 5:1, a na boisku rywala 4:2. Niestety w żadnym z meczów nie mógł wystąpić kontuzjowany Andres Guardado. Jednakże wydaje się, iż zawodnik Los Ches będzie brany pod uwagę przy rozdawaniu powołań na samą imprezę.

Towarzyskie mecze rozgrywały też reprezentacje Evera Banegi oraz Diego Alvesa. Ten pierwszy zaliczył 68 minut w bezbramkowo zremisowanym spotkaniu z Ekwadorem, z kolei całą potyczkę z Bośnią oglądał z perspektywy ławki. Podobnie jak Alves, którego Brazylia rozgromiła Honduras 5:0.

Kategoria: Reprezentacje | własne skomentuj Skomentuj (3)