Valencia vs. Real Madryt - zapowiedź

Bartłomiej Płonka, 23.01.2013; 16:24

Ostatnie podejście

Chyba tylko najwięksi optymiści wierzą, iż lewantyńskie Nietoperze są w stanie podnieść się po niedzielnej manicie i odrobić dwubramkową stratę z Santiago Bernabeu. Rewanżowy mecz już dziś o godzinie 21:30!

Bez wątpienia faworytem będą przyjezdni. Królewscy zwyciężyli przed tygodniem, a na dodatek ostatniego weekendu sprezentowali Valencii niezłe lanie. Ciężko więc mieć nadzieje jakoby Blanquinegros dziś mieli zaaplikować rywalom trzy bramki nie tracąc przy tym żadnej.

Ostatni raz trzema bramkami Nietoperze ograli Real dokładnie 9 maja roku 2009. Wówczas padł wynik 3:0. Istnieje jednak jedna różnica, polegająca na tym, iż każdy z zawodników Valencii który tamtego razu wychodził w pierwszym składzie zmienił już klub.

Valencianistas będą radzić sobie musieli bez swojego najlepszego strzelca, Roberto Soldado. „Żołnierz” nabawił się urazu w niedzielnym starciu. Fakt ten optymizmem napawać nie powinien, gdyż Nelson Valdez ilekroć występuje od pierwszej minuty, tylekroć wygląda to słabo. Inaczej sprawa się ma, kiedy Paragwajczyk wchodzi z ławki na podmęczonego przeciwnika.

Real już tradycyjnie dla ostatnich spotkań, do dzisiejszego boju przystąpi bez Sergio Ramosa i Pepe. Jednakże każdy kto oglądał niedzielny mecz wie, iż Blanquinegros nie byli w stanie zdobyć choćby gola przy rezerwowej parze stoperów Królewskich. Dlatego też i brak wspomnianych na początku defensorów cieszy tylko z pozoru. Blancos do Walencji zawitali także bez Marcelo oraz Kaki.

Nawet jeśli Real zlekceważy Valencię szanse na awans wcale nie wzrosną. Przecież niedzielnego wieczoru po urządzeniu sobie słodkiej manity w pierwszej połówce, drugą Królewscy, zagrali na całkowitym luziku a i tak bramki nie stracili. Spotkanie może być grane na zasadzie "musimy to dograć". A raczej będzie tak na pewno.

Początek meczu o godzinie 21:25 w TVP Sport, zaprasza Dariusz Szpakowski.

Jak zwykle zachęcamy do wskazania rezultatu spotkania na Forumowym Typerze oraz do dyskusji podczas trwania spotkania na naszym kanale IRC. Nagrody funduje sklep kibica ISS-sport.pl oferujący oryginalne koszulki piłkarskie.

Kategoria: Mecze | wlasne skomentuj Skomentuj (7)