Valencia vs. Real Sociedad – zapowiedź

Bartłomiej Płonka, 14.01.2012; 10:59

Aby powrócić na drogę zwycięstw

Po dwóch spotkaniach bez wygranej piłkarze Blanquinegros zagrają ligowy mecz 19. kolejki z walczącym o utrzymanie Realem Sociedad San Sebastian. Nie ma więc większych wątpliwości, że faworytem są gospodarze, a Erreala są skazywani na porażkę.

Przyjezdni ostatnio w brutalny sposób zostali wręcz wyrzuceni z rozgrywek Copa del Rey – przegrywając aż 1:6 z Mallorcą. Jednak od sześciu starć w lidze nie ponieśli porażki. Czyżby porażka na Balearach to wypadek przy pracy? A może koniec dobrej passy drużyny Realu? Odpowiedzi na te pytania poznamy dziś wieczorem, kiedy okaże się, jak Baskowie zaprezentowali się na Mestalla.

Piłkarze z San Sebastian w tabeli zajmują 16.miejsce z dorobkiem 18. punktów i porażka tego zespołu w wieczornym meczu z Los Ches może sprawić, że spadną do strefy spadkowej La Liga. Jednak szkoleniowiec - Philippe Montaniera przed meczem powiedział, że bolała go wysoka porażka w Pucharze Króla, ale do Walencji przyjeżdża powalczyć o punkty.

Ubiegły sezon Real Sociedad zakończył na 15. pozycji i zgromadził 45. punktów. 14 razy wygrywał, w 21 przypadkach musiał uznać wyższość rywala, a 3-krotnie padł wynik remisowy. Wówczas gracze ze stadionu Anoeta byli beniaminkiem La Liga.

W poprzednim sezonie Erreala byli blisko osiągnięcia remisu w pojedynku z „Nietoperzami” na własnym boisku. Jednak w ostatniej minucie bramkę na 2:1 zdobył Aduriz i dał Valencii trzy „oczka”. W rewanżu podopieczni Emery`ego również byli lepsi, ale wygrywając już znacznie pewniej bo 3:0, strzelając wszystkie gole w pierwszej połowie meczu.

Valencianistas w ostatnią środę mimo porażki z Sevillą 1:2 awansowali do ćwierćfinału Copa del Rey. Tydzień temu w meczu ligowym zremisowali w derbach z Villarrealem 2:2, choć przegrywali już 0:2. Właśnie w meczu z "Żółtą Łodzią Podwodną" było widać zmęczenie w ekipie Blanquinegros, ale wydaje się, że siły na pokonanie Basków wystarczy. Mimo to kibice Los Ches nie mogą narzekać – choćby z wyeliminowania Los Palanganas i dobrej pozycji w tabeli. Valencia ma cztery punkty przewagi nad Levante i traci do drugiej Barcelony też cztery „oczka”.

W szeregach Valencii zabraknie pauzującego za nadmiar żółtych kartek Roberto Soldado. Brak „Żołnierza” oznacza, że najprawdopodobniej od pierwszej minuty zobaczymy Aritza Aduriza. To właśnie ten piłkarz zapewnił jeden punkt drużynie w derbach z Villarrealem CF. Prócz snajpera w drużynie zabraknie niepowołanych Ruiza, Miguela i Albeldy.

Początek meczu 19. kolejki ligi hiszpańskiej pomiędzy Valencią a Realem Sociedad San Sebastian o godzinie 22:00. Wszystkich zachęcamy do wytypowania rezultatu spotkania na forum i zapraszamy na nasz kanał IRC.

Kategoria: Ogólne | Własne skomentuj Skomentuj (2)