Soldado blisko niechlubnego rekordu

Szymon Witt, 27.03.2011; 23:45

Indolencja strzelecka "Żołnierza"

Roberto Soldado jest bardzo bliski pobicia swojego niechlubnego „rekordu” pod względem liczby minut bez strzelonego gola w rozgrywkach Primera División. Jeśli „Żołnierz” myśli o przerwaniu złej passy, musi zrobić wszystko, aby w najbliższym ligowym starciu zdobyć bramkę.

Soldado ostatnie trafienie w La Liga zanotował 22 stycznia, w wygranym 4:3 meczu z Málagą na Estadio Mestalla. Od tej pory Roberto nie pokonał bramkarza przeciwnika w kolejnych dziewięciu spotkaniach. Dziennikarze „Las Provincias” wyliczyli, że snajper Valencii nie zdobył gola w lidze już od 549 minut.

W tym momencie najgorsza passa „Żołnierza” wynosi 574 minuty. Taką serię napastnik „Nietoperzy” zanotował w sezonie 2005/2006. Jak łatwo wyliczyć, Soldado w następnym ligowym meczu będzie miał tylko 25 minut, by zdobyć bramkę i tym samym nie dopuścić do ustanowienia nowego osobistego „rekordu”. Jak na ironię Soldado będzie musiał pokonać bramkarza Getafe - klubu, w którym radził sobie najlepiej w swojej seniorskiej karierze. Roberto w barwach Azulones regularnie zostawał najlepszym strzelcem drużyny i to właśnie z podmadryckiej ekipy trafił do Valencii.

Kategoria: Ogólne | Las Provincias skomentuj Skomentuj (8)