Powiew optymizmu

Zibi, 16.04.2010; 21:37

Dwa triumfy Mestallety

Piłkarze drugiej drużyny Valencii CF nie zawiedli w dwóch kolejnych kolejkach Segunda División B sięgnęli po komplet punktów. Dzięki temu Nietoperze przesunęły się na 17 lokatę w tabeli i do barażowego miejsca, na cztery kolejki przed końcem rozgrywek, tracą 5 oczek.

Valencia CF-Mestalla – Terrassa FC 1:0

Mimo że rywale zajmują ostatnie miejsce w klasyfikacji rozgrywek, to nikt nie spodziewał się tak naprawdę łatwej przeprawy. Mający zwyżkę formy piłkarze Terrassy tydzień temu odprawili z kwitkiem będącą z kolei „pod formą” drużynę RCD Mallorca B.

Valencianistas musieli się bardzo napracować, aby zgarnąć pełną pulę punktów. Jeśli jednak wciąż marzy się o grze na szczeblu trzecioligowym, takie spotkania należy po prostu wygrywać. Zwycięską bramkę dla Mestallety zdobył Paco Alcácer, którego nie upilnowali obrońcy katalońskiej drużyny i pozwolili na oddanie precyzyjnego strzału. Pomimo tego pojedynek z Terrassą okazał się wyrównany, a wygrana wcale niełatwa. Przeciwnicy zagrali bardzo twardo, wyczekiwali naszych ulubieńców na swojej połowie i skutecznie rozbijali ich ataki. Swojej szansy upatrywali głównie w kontratakach, lecz te nie przynosiły na szczęście skutku.

Raport:

Valencia CF – Mestalla 1: Dani, Lillo, Sergio Rodríguez, Héctor, Carles, Ximo Forner (Timor, min. 63), Dani Galán (Olcia, min. 83), Míchel, Juan Pablo (Miñano, min. 58), Paco Alcácer i Isco.

Terrasa FC 0: Asong, Óscar Sierra, Julián, David García, Apo (Gonzalo, min. 22), Ramón, David López, Rodri (Sergio Urbano, min. 60), Boniquet, Josep (Gallar, min. 72) i Silvani.

Gole: 1-0 (min. 24)

Arbiter: Jesús Benjumea Álvarez (kolegium andaluzyjskie) ukarał Lillo oraz Miñano, a także wyrzucił z boiska Isco (min. 92), w drużynie rywali kartki obejrzeli David García i Josep.

Incydenty: Kolejka 33ª Segunda División ‘B’, grupo III rozgrywana na Mini Estadi de la Ciudad Deportiva de Paterna. Na meczu pojawili się, delegat socjalny drugiej ekipy, Salvador Gomar, dyrektor sportowy klubu, Fernando Gómez oraz kierownik Miasteczka Sportu, Martín Vila.

Valencia CF-Mestalla – Mallorca B 1:0

Los Ches wykonali kolejny, bardzo ważny krok do przodu. We środę po zaciętym boju rozprawili się z drugim zespołem z Majorki, a bohaterem spotkania ponownie został Paco Alcácer.

Podopieczni Óscara Fernándeza tego dnia byli bardzo czujni w obronie i nie pozwalali na wiele swoim rywalom. I chociaż zaprezentowali się z najlepszej strony, to do ostatecznej wygranej przyczyniły się także fantastyczne interwencje Daniego Hernándeza, który kilkakrotnie wspaniałymi paradami ratował zespół od straty gola.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo niefortunnie dla dwóch graczy – Lillo oraz Kevina. Oboje ucierpieli w powietrznym pojedynku, a siła uderzenia była tak silna, że boisko musieli opuścić na noszach, po czym zostali przewiezieni do lokalnego szpitala na szczegółową obserwację.

Po kilku minutach od tego wstrząsającego wydarzenia, drużyny wreszcie zaczęły śmielej atakować. Żaden z zespołów nie potrafił jednak wypracować sobie dogodnej okazji, przez co pierwsza, wyrówna część gry zakończyła się bezbramkowym remisem. Na uwagę w pierwszej połowie zasługiwały jedynie podbramkowe akcje Carlesa oraz Paco Alcácera. Ten drugi w 29 minucie znalazł się w niezłej sytuacji, lecz piłkę spod jego nóg wybili mu defensorzy Mallorci.

Lepszego początku drugiej odsłony chyba nie można było sobie wymarzyć. W 51 minucie to, co nie udało się Paco Alcácerowi w pierwszej części gry, powiodło się w kolejnych 45-ciu minutach. Timor zagrał długie podanie za plecy obrońców, do piłki najwcześniej wybiegł Paco Alcácer, zwodem wyminął jeszcze jednego defensora i lewą nogą wpakował piłkę do siatki obok bezradnego Tomeu. Mallorca nie dawała za wygraną i do końca meczu nękała obronę Mestallety. Nasi ulubieńcy, a w szczególności ekspediujący niemal każdą piłkę z dala od bramki Arturo oraz Verdès czy rozgrywający wyśmienite spotkanie, kapitan drużyny, Carles, wywiązywali się ze swoich zadań nader dobrze, a w ostatnich minutach swój bramkarski kunszt pokazał jeszcze Dani. Portero Blanquinegros wybronił cztery doskonałe uderzenia rywali, co sprawiło, ze na tablicy świetlnej po końcowym gwizdku widniał rezultat 1-0.

Porażka Espanyolu B w Denii wlała nowe nadzieje w serca młodych Valencianistas. Mestalleta po raz pierwszy w tym sezonie wygrała dwa razy z rzędu i chciałoby się zapytać dlaczego tak późno piłkarze Fernándeza zabrali się do pracy.

Pozostają wciaż cztery kolejki do rozegrania. Obecnie tracimy do 16 pozycji pięć punktów. Najbliższy mecz o życie z Orihuelą. Później czekają nas jeszcze pojedynki z Badaloną (u siebie), Barceloną B (na wyjeździe), a także z Benidormem (u siebie). Z kolei piłkarzy z Espanyolu B zmierzą się z liderem rozgrywek Sant Andreu (wyjazd), Sabadell (dom), UD Logroñes (wyjazd), Alcoyano (dom). Można powiedzieć, że kalendarz rozgrywek dla obu ekip jest porównywalny, ewentualnie odrobinę bardziej korzystny dla VCF. Obyśmy wyszli z wszystkich potyczek zwycięsko.

Raport:

Valencia CF – Mestalla 1: Dani, Lillo (Joel, min. 6), Víctor, Héctor, Arturo, Carles, Dani Galán, Timor, Iván (Portu, min. 60), Paco Alcácer i Olcina (Ximo Forner, min. 72).

RCD Mallorca B 0: Tomeu, Martí, Kevin (Alberto, min. 6 (Truyols, min. 51), Ramón, Paco Vázquez, Javi Castellano, Pereira, Pina, Nacho, Tejera (Xisco, min. 75) i Rubén.

Gole: 1-0 Paco Alcácer (min. 51)

Arbiter: Vallejo Aznar ukarał Timora, Carlesa oraz Héctora Verdésa, a także Truyolsa i Xisco.

Incydenty: Kolejka 34ª Segunda División ‘B’, grupo III rozgrywana na Mini Estadi de Paterna w obecności delegata socjalnego Mestallety, Salvadora Gomara, dyrektora szkółki, Martína Vili, dyrektora sportowego klubu, Fernando Gómeza Colomera. Oprócz tego na meczu pojawili się dyrektor szkółki, Javier Cabello wraz z dyrektorem do spraw komunikacji, Damià Vidaganym. Poza tym obecnością zaszczycili David Albelda, Jordi Alba, Míchel, Moyà, Unai Emery.