Valencia vs Almería 2:0

Ulesław, 21.03.2010; 19:03

Fernandes i Lillo w defensywie

Przed chwilą na Estadio Mestalla rozpoczęło się spotkanie 27 kolejki Primera Division, w którym Valencia podejmuje Almeríę. Zmuszony sytuacją kadrową, Unai Emery wystawił dość eksperymentalną formację defensywną.

Valencia: Cesar; Miguel, Dealbert, Fernandes, Lillo; Baraja, Banega; Pablo, Silva, Mata; Villa

Almeria: Diego Alves; Michel, Acasiete, Pellerano, Cisma; M'Bami, Bernendello, Soriano; Juanma Ortiz, Piatti i Goitom

Oglądamy interesujące widowisko. Valencia częściej zmusza do interwencji świetnego jak zwykle Diego Alvesa, ale i Cesar nie nudzi się na bramce. Dobrze układa się współpraca ofensywnego kwartetu, każdy z czwórki Silva - Mata - Villa - Pablo oddawał strzał na bramkę, a najbliżej zdobycia bramki była pierwsza dwójka - Silva próbował kilka razy nogą i głową, Mata nawet trafił bramkę, ale podczas akcji znajdował się na spalonym i arbiter nie zaliczył trafienia.

Na wyróżnienie zasługuje formacja defensywna, całkiem poprawnie radząca sobie z przechwytywaniem piłek i bronieniem dostępu do bramki Cesara. Manuel Fernandes prawdopodobnie sam nie wiedział, że potrafi dobrze grać w defensywie.

Po przerwie Valencia przejęła całkowitą kontrolę nad spotkaniem. Bohaterem spotkania został David Silva - Kanaryjczyk w 63. minucie asystował przy bramce Maty, a w 70. sam pokonał Diego Alvesa. Valencia z 50 punktami na koncie umacnia się na trzeciej pozycji, 4 punkty za nami Mallorca. Sevilla ponownie poza pierwszą czwórką.

Relacja ze spotkania wkrótce.

Kategoria: Ogólne | własne skomentuj Skomentuj (38)

1. adieuu21.03.2010; 19:06
Ja bym wolal Baraje na OŚ a Fernandesa w pomocy ale co tam. Ma ktos link do meczu ?
2. Marcel21.03.2010; 19:06
MarcelFernandes na obronie... to moze byc tragedia. Niewiem dlaczego Emery dalej wystawia Pablo na prawej od pierwszych minut. Kiedys wystawial na zmiane raz Pablo raz Joaquina, a teraz pomimo slabej gry Pablo caly czas wychodzi w podstawowym skladzie
3. CheS_9121.03.2010; 19:15
Ma ktoś jakiegoś działającego linka ?? Bo po raz kolejny chyba spędzę pierwszą połowę na szukaniu w miarę dobrej transmisji ;/
4. Mistic21.03.2010; 19:16
MisticDla desperatów - Sopcast kanał 6002 - chiński komentarz.
5. VooDoo21.03.2010; 19:17
VooDoogoaltv
6. adieuu21.03.2010; 19:18
jakby ktos chcial sop://broker.sopcast.com:3912/6002
7. adieuu21.03.2010; 19:43
dobry mecz, w szybkim tempie, brakuje ostatniego podania.
8. Algir21.03.2010; 19:50
Małe faux pas:)
9. Sopel21.03.2010; 19:52
Bardzo dobra pierwsza połowa, szybka i z wieloma okazjami, szkoda że niewykorzystanymi. Mam nadzieję, że pudło Barajy z metra na właściwie pustą kaste się nie zemści. W obronie w miarę poprawnie, dobrze że nie dajemy się rozpędzić przeciwnikom. Czekam na drugą połowę i oczywiście jak najwięcej bramek dla naszych Nietoperków ;) ! AMUNT !
10. Kurdu21.03.2010; 20:23
Przebudzenie Maty po polowie sezonu przespanej? ;p
11. maciek21.03.2010; 20:23
maciekgenialne podanie Silvy!!! Amunt!
12. adieuu21.03.2010; 20:24
Boze Mata to jakis fenomen. Nic nie gra, stracil szybkosc, nie potrafi dryblowac a i tak strzela bramki xD
13. maciek21.03.2010; 20:31
maciekha! Silva to prawdziwy akrobata! mam nadzieje że juz teraz spokojnie dowieziemy wynik do konca nie będzie nerwówki i od Sevilli oddalimy się na 6 pktów...
14. adieuu21.03.2010; 20:37
Silva wraca do formy. Bardzo podoba mi sie gra Banegi. Villa tez ladnie :P
15. Mati21.03.2010; 20:40
A jak sobie radzi Manuel Fernandes?
16. k_tronic21.03.2010; 20:45
Jordi Alba to bez watpienia bohater ostatnich meczy, moze warto by przestawic go na lewa obrone i mielibysmy niezla konkurencje dla Methieu
17. rotten21.03.2010; 20:45
A mis ie podoba Jordi Alba, jeżeli bedzie sie rozwijał to za rok dwa bedzie z niego fajny lewy obrońca :)
18. rotten21.03.2010; 20:48
Fernandes radzi sobie nie gorzej niż nasi podstawowi obrońcy, chociaż nie wiem czy to powienien być wyznacznik gry obrońcy :)
19. Mati21.03.2010; 20:50
Czyli Jordi Alba to zmiennik Mathieu ... Przyda sie konkurencja a Bruno niech konkuruje z MIguelem
20. Fuh21.03.2010; 20:56
FuhVilla zdecydowanie Man of the Match ;P Fernandes gra duzo lepiej niz Alexis, wiec moze go juz tam zostawmy? :)
21. Ashkan21.03.2010; 20:56
Zagrali na 0 z tyłu , jestem w szoku ;)
Gol Silvy to mistrzostwo świata.
22. Kanius21.03.2010; 21:02
KaniusWreszcie czyste konto w obronie no i trzy punkty, które były nam niezwykle potrzebne. Teraz mamy 6 punktów przewagi nad Sevillą i 4 nad Mallorcą. Nie pozostaje nam nic innego jak w najbliższych 3 meczach zdobyć komplet punktów. Można krytykować Emerego za to, że klub nie radzi sobie z lepszymi zespołami, jednak w naszej sytuacji, gdy kluczowy jest awans do LM ważne jest abyśmy zdobywali punkty z zespołami ze środka tabeli i tak zrobiliśmy dzisiaj. Tak trzymać a wrócimy do LM!
23. nanek1921.03.2010; 21:04
Silva akrobata ;)
Mecz bardzo dobry i co najważniejsze są 3 pkt i na zero z tyłu ;p
Amunt!!!
24. Maciek_198521.03.2010; 21:06
Maciek_1985Zasłużone zwycięstwo, szkoda że tylko 2:0 bo mogło być nawet 5:0. Silva klasa światowa, gol niesamowity. Emery mało tańczył- to do niego nie podobne
25. Maciek_198521.03.2010; 21:07
Maciek_1985Bym zapomniał... w 11 pierwszy raz w lidzę od jakiegoś miesiąca daliśmy radę skończyć- progres :D
26. Fuh21.03.2010; 21:20
Fuh"Manuel Fernandes prawdopodobnie sam nie wiedział, że potrafi dobrze grać w defensywie." - Uleslaw w Formie prawie jak El Guaje ^^ :P
27. Algir21.03.2010; 21:45
Na AtleticoPoland.com, po dzisiejszym meczu na Son Moix żałoba - Silva z taką formą może nam "odczarować" ten stadion :).
28. Damsis21.03.2010; 21:57
Dawno się nie wypowiadałem... ze 2 lata będzie.. Ale kurcze dziś nie wytrzymałem poruszę parę spraw ale przede wszystkim jedną. A mianowicie irytuje mnie zachowanie zawodników w momencie gdy jest sporny spalony, w każdym meczu jaki oglądałem ostatnimi czasy a oglądałem prawie każde spotkanie Che's w momencie podania rywali za naszą linie obrony wszyscy obroncy stają i machają rękami "panie sędzio spalony i ch..." i wiele razy przez takie zachowanie było wiele kwasów, bo spalonego oczywiscie nie było albo sędzia puścił grę ale wszyscy obrońcy Nietoperzy wiedzą lepiej, dzis 50 min wszyscy jak jeden potwierdzili tylko moje zdanie. Tak samo jak idiotyczne buńczuczne zachowanie zawodników patrz "czerwona Valencia" jest efektem braku dyscypliny, oraz olewactwa co do Emer'ego. Trener nie ma pogłosu, brak jest silnej ręki, widać rozprężenie. I niestety mimo mojej sympatii do Unaia nie jest on odpowiednim trenerem dla tej grupy. Valencii potrzeba twardej, doświadczonej ręki. (pomyślałem o Leo i bynajmniej nie tym o którym ostatnio najgłośniej :) ) Kończąc moją wypowiedź to oczywiscie gratuluje zawodnikom zwycięstwa. Dawno tego nie widziałem w Valencii. Gra się słabo, nic nie idzie ale i tak się wygrywa. Tak grają wielkie zespoły oby zawsze tak grała Valencia gdy nie idzie. Pozdrawiam wszystkich Valencianistas i życzę dobrej nocy. Ps. zapraszam na najbliższy zjazd stowarzyszenia na Górny Śląsk.
29. zając43521.03.2010; 22:14
zając435No i 3 miejsce utrzymane. I oto chodziło. Dobrze, że Villę wyręczyli Silva i Mata.
30. AEiouY21.03.2010; 23:12
AEiouYPatrząc na skład obrony w dzisiejszym meczu i jej grę z Werderem - trudno to przełknąć - ale tak: MAMY TRZECIĄ OBRONĘ W LIDZE!
31. johnny 11 fingers22.03.2010; 00:48
dobrze =0
6 punktów nad sevilla lig mistrzów musi być
w tej kolejce objawił sie narawdę dobry snajper pablo osvaldo z espanylou pamietam go jeszcze z fiorentiny naprawdę świetny gracz
namiejscu szefostwa strałbym sie już go zakontraktowac za 6 7 mln euro
moim zdaniem jeśli zostanie na drugi sezon (jest wypozyczony z genoi ) będzie gwiazdą ligi
32. TyP22.03.2010; 02:37
siemasz damsis :) co prawda to prawda..

kocham VALENCIA CF
33. ddd22.03.2010; 11:10
Nie wiem kto umieścił ostatnią wiadomość na Twitterze (czy jak to się tam nazywa) ale Messi ma chyba 8 bramek przewagi nad Villą, a nie 5 =]
34. Ulesław22.03.2010; 12:08
Ulesławddd, o tak, dodawanie to trudna sztuka ;) Poprawiłem już.

BTW, jak się Wam podoba fantastyczny obrazek, umieszczony na końcu newsa?
35. ddd22.03.2010; 12:17
Mi się osobiście podoba, zwłaszcza że po bramce Maty veetle przestało nadawać mecz i nie mogłem dalej oglądać, a dzięki Twojemu wynalazkowi mogę zobaczyć co się dalej działo.
Na szczęście w tym meczu czerwony kartonik pozostał jedynie w legendzie.

Krótko mówiąc - problemy z matematyką rekompensujesz w zadowalający sposób =]
36. goly22.03.2010; 13:35
To ja się jeszcze do Ulesława przyczepię ;] Warto wspomnieć w twitterze, że nie tylko jeden Argentyńczyk wyprzedza w klasyfikacji naszego Davida ;) Ten drugi ma chyba 3 czy 4 bramki przewagi , już nie pamiętam dokładnie.
37. phoxx22.03.2010; 14:45
No wreszcie, teraz nie trzeba wchodzić na inne strony żeby zobaczyć skład ze zmianami. Tylko żeby ktoś w miarę szybko uzupełnił.

Ciekawostka. Na primeradivision.pl był skład bez Lillo dlatego że nie mają go w bazie, więc podali 10 - osobowy skład Valencii ale Alba jako zmiennik już był, tylko wszedł za nikogo:)
38. velk22.03.2010; 20:49
Bo tam jest primera division w której grają tylko 2 drużyny to dlatego. ;)