Mestalleta z punktem więcej

Zibi, 22.01.2010; 23:12

Gol Isco nie dał zwycięstwa

Piłkarze drugiej ekipy Valencii CF witali się z gąską, ale cenne trzy punkty sprzed nosa sprzątnął Blanquinegros w 83 minucie Jérica. „Nietoperze” kontynuują serię czterech meczów bez porażki i po ostatniej kolejce awansowali na 18 pozycję w lidze.

Wszyscy kibice liczyli na to, że ich ulubieńcy przełamią się wreszcie w meczu na własnym terenie. Sklasyfikowana jednak na 8-mym miejscu Dénia (z Comunitat Valenciana) stawiła twarde warunki i nie dała się stłamsić swym boiskowym adwersarzom na Mini Estadi w Paternie.

Podopiecznych Óscara Fernándeza czekała ciężka przeprawa, ale w pierwszej połowie ze swoich obowiązków wywiązywali się bardzo przyzwoicie. Pierwszą szansę na objęcie prowadzenia w spotkaniu mieli właśnie Valencianistas. Olcina otrzymał świetne podanie od Joela, przyjęciem podbił sobie piłkę i potężnie huknął na bramkę rywali. Na ich szczęście piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. Kilka minut później bramkarza przeciwników, Ivána, na próbę wystawili kolejno Olsen i Míchel, ale bez skutku. Pod koniec pierwszej części gry zaczęła uwidaczniać się przewaga naszych piłkarzy. W końcu w 38 minucie piłkę z narożnika boiska wybijał Míchel, a w zamieszaniu pod bramką najlepiej odnalazł się Isco, który bez zastanowienia wpakował ją do siatki. Dzięki temu na przerwę Blanquingros schodzili w doskonałych nastrojach.

Na drugą część spotkania piłkarze Dénii wyszli niesamowicie zmobilizowani. Od samego początku widać było w ich poczynaniach więcej przekonania, niż w pierwszych 45 minutach gry. W żaden sposób nie potrafiliśmy poważnie zagrozić bramce rywali, a ci za to krok po kroku dążyli do zdobycia upragnionego gola. Dobrze dysponowany Salva robił wszystko, by na tablicy świetlnej utrzymał się wynik z pierwszej połowy. W akcji przeprowadzonej na 7 minut przed końcem był niestety bez szans. Jérica strzałem z kilku metrów doprowadził do remisu 1:1. W ostatnich minutach dogodną okazję na strzelenie zwycięskiej bramki miał jeszcze Míchel, ale w tej akcji Iván przewyższył naszego pomocnika. Drużynie Óscara Fernándeza na pocieszenie został punkt, który pozwolił na przeskoczenie w klasyfikacji zespołuł Gavy.

Raport:

Valencia CF – Mestalla 1: Salva, Joel (Dani Galán, min. 84), Víctor, Borja, Héctor Verdés, Carles, Míchel, Miñano (Timor, min. 68), Olsen (Rubén, min. 80), Isco y Olcina.

CD Denia 1: Iván, Aceitón, Seco, Mendoza, Pepín, J. Carlos (Jérica, min. 58), Dani González, Ramón, Jorge (Primo, min. 93), Borja y Bueno (Carlos, min. 91).Goles: 1-0 Isco (min. 38) 1-1 Jérica (min. 83).

Arbiter: Óscar Herrero Arenas (z Aragonii) ukarał Víctora, Héctora Verdésa, Salvę i Carlesa, a także Jorge, Pepína, Daniego Gonzáleza i Seco.

Incydenty: Kolejka 21ª Segunda División, grupo III rozgrywana na Mini Estadi de Paterna. W loży honorwej zasiadł wiceprezydent Valencii CF, Javier Gómez, dyrektor sportowy, Fernando Gómez Colomer, delegat społeczny drugiego zespołu, Salvador Gomar. Poza tym obecnością zaszczycili dyrektor generalny sportu w Valencii, Mateo Castellá, opiekun Miasteczka Sportu, Martín Vila, dyrektor szkółki, Javier Cabello wraz z doradcą ekonomicznym, Vicente Andreu. Mecz z wysokości trybun oglądał równiez Jordi Alba.

Fotografie: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7