Tylko remis Mestallety

Zibi, 18.12.2009; 22:32

CF Badalona – VCF-Mestalla 1:1

I tym razem zabrakło skuteczności drużynie prowadzonej przez Óscara Fernándeza. Canteranos Valencii przewyższali swoich boiskowych adwersarzy, ale zmarnowali mnóstwo dogodnych sytuacji.

Młodzi valencianistas przycisnęli od samego początku. Niestety, brak koncentracji wykorzystali przeciwnicy i to oni w 32 minucie za sprawą uderzenia Diego Torresa objęli prowadzenie. W niecałe 10 minut później odpowiedział Míchel, doprowadzając do remisu. Pod koniec pierwszej części gry Blanquinegros mogli przechylić szalę na swoją korzyść, ale pod bramką rywali wyraźnie brakowało szczęścia i dokładności. Najpierw fantastycznym strzałem z główki po rzucie rożnym w słupek trafił Carles, a chwilę potem oko w oko z bramkarzem Badalony, Rubénem, stanął Olcina.

Na drugą połowę obie jedenastki wybiegły jeszcze bardziej zmobilizowane. Piłkarze podkręcili tempo gry, choć nie przekładało się to na gole. Z jednej, jak i z drugiej strony padało wiele strzałów, lecz większość szybowała wysoko nad bramką albo całkiem obok niej. Przez ostatnie pół godziny kontrolę nad meczem zdecydowanie przejęli piłkarze Mestallety, lecz tak jak w pierwszych 45 minutach nie potrafili wykorzystać żadnej nadarzającej się okazji do zdobycia bramki. Gospodarze ograniczali się jedynie do kontrataków. Nie zdołali niczym innym zaskoczyć dobrze dysponowanych tego dnia valencianistas. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1-1 i oba zespoły podzieliły się punktami. Tym samym VCF-Mestalla ponownie spada na sam dół klasyfikacji ligowej.

Już w ten weekend ekipa Fernándeza na własnym obiekcie przyjmie drugi zespół FC Barcelony. Zadanie niełatwe, tym bardziej, że drużyna Luisa Enrique jest w gazie, a najlepszym tego dowodem jest objęcie przez nią drugiego miejsca w tabeli. Miejmy nadzieję, że Mestalleta pokaże się z tak samo dobrej strony, a piłkarze nastawią swe celowniki.

Raport:

Badalona CF 1: Rubén; Cámara, Robles, Sánchez (Ferrón, min. 76), Pugui, Prats, Blanco, Ramírez, Larios, Xavi Muñoz (Molist, min. 84), Diego Torres (Mateo, min. 68).

VCF – Mestalla 1: Salva; Joel, Víctor, Borja, Lillo, Carles, Olcina (Sergio Cuesta, min. 79), Miñano (Timor, min. 76), Olsen (Francis, min. 87), Michel, Riau.

Gole: 1-0, Diego Torres, min. 32. 1-1, Míchel, min. 41.

Arbiter: Juan Francisco García Cabrera. Z drużyny lokalnej ukarał: Roblesa oraz Xaviego Muñoza. Z ekipy gości Borję, Míchela, Víctora, Lillo i Salvę.

Incydenty: Mecz rozgrywanych w ramach 17º kolejki Segunda División B Grupo III na Estadio El Centenari.