Asysta i bramka Isco na MŚ U-17

Dzidek, 30.10.2009; 12:34

Hiszpanie przypieczętowali awans do dalszej fazy rozgrywek

W drugim spotkaniu MŚ U-17 rozgrywanych w Nigerii, Hiszpanie odnieśli drugie zwycięstwo. Po wygranej 2:1 nad USA, przyszedł czas na pokonanie ZEA, tym razem w stosunku 3:1. Juniorska kadra La Furia Roja z kompletem punktów prowadzi w tabeli grupy E, w czym spory udział ma wychowanek Valencii, Isco (na zdjęciu - drugi z lewej w dolnym rzędzie).

17-letni mediapunta zdobył gola w 12' minucie, radząc sobie z czwórką graczy drużyny przeciwnej i popisując się fantastycznym uderzeniem z 15 metra. Parę minut później Isco znów zabłysnął. Po podaniu piłkarza Valencii Mestalla lewą flanką pobiegł Pablo Sarabia, który posłał futbolówkę do wbiegającego w pole karne pomocnika. Ten minął zwodem jednego z obrońców oponentów, po czym podał do Borji, który bez problemów zakończył zespołową akcję golem.