Espanyol B wyjeżdża ze zwycięstwem

Zibi, 23.10.2009; 23:36

Mestalleta wciąż nie może otrząsnąć się w po serii porażek, ulegając tym razem zespołowi z Barcelony 0:1. O wygranej gości zadecydowały szczegóły, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył z rzutu karnego Canario.

To już 7 porażka Valencianistas, którzy od 6 kolejki nie zdobyli nawet punktu. Stan dzisiejszy, po 9 rozegranych meczach, nie przedstawia się dobrze, o czym świadczą zaledwie cztery punkty przypisane naszej drugiej drużynie. Obecnie sklasyfikowana jest na 18 pozycji, ze stratą 4 „oczek” do miejsca barażowego i 6 do bezpiecznej, 15 lokaty.

Nikt nie spodziewał się porażki, zwłaszcza po tym, co pokazali młodzi „Nietoperze” w pierwszej połowie. Podopieczni Óscara Fernándeza dyktowali warunki gry na boisku, ale tak jak w poprzednich spotkaniach, brakowało wykończenia bramkowych okazji. Rywale ograniczali się jedynie do wyprowadzania kontrataków. Do pierwszej połowy wynik brzmiał 0-0.

Na drugą odsłonę Blanquinegros wyszli z takim samym nastawieniem i chęcią zdobycia kompletu punktów. Chwilę po wznowieniu gry niebezpieczną akcję VCF-Mestalla przerwał faulem tuż przed polem karnym Aitor, za co został, przez akumulację dwóch żółtych kartoników wyrzucony z boiska. Gdy wydawało się, że kontrolę zupełnie przejmą nasi piłkarze, szybki atak zdołali przeprowadzić przeciwnicy. W polu karnym nieprzepisowo napastnika Espanyolu zatrzymał Carles, dlatego też sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Canario i bardzo pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce, nie dając szans niezwykle wyciągniętemu Salvie. Trener Mestallety zareagował od razu i na boisko wpuścił dwójkę ofensywnie usposobionych zawodników, Ximo Fornera, Gila, a później także Olcinę. Zmiany nie okazały się jednak zbawienne, gdyż rywale świetnie asekurowali dostęp do bramki, oddalając zagrożenie od własnego pola karnego. Defensywna taktyka, jaką przyjęli po zdobyciu bramki przeciwnicy opłaciła się. Espanyol wywiózł cenne trzy punkty z Mini Estadi, pozostawiając spory niedosyt gospodarzom.

Raport:

Valencia CF – Mestalla 0: Salva; Arturo, Víctor, Borja (Ximo Forner, min. 69), Lilo; Rubén, Timor (Gil, min. 61), Carles, Cases (Olcina, min. 80); Miñano y Olsen.

Espanyol B 1: Dinu, Aitor, Yago, Óscar Reyes, Didac; Juanjo Ciércoles (Molina, min. 74), Javi López, Canario (Vega, min. 88), Pedraza; Lucas Porcar y Max (Creus, min.62).

Gole: 0-1, Canario (p), min. 65.

Sędzia: Surera Cuenca. Arbiter ukarał z drużyny gospodarzy Carlesa, natomiast z gości wyrzucił Aitora za dwie żółte kartki oraz upomniał Óscara Reyesa, Javiego Lópeza i Creusa.

Incydenty: Z trybun mecz oglądali prezydent klubu, Manuel Llorente, doradcy Társilo Piles i Vicente Gil.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (2)