Szwedzki napastnik Zlatan Ibrahimovic - od tego lata zawodnik Barcelony wraz z kolegami wybiegnie na murawę w sobotnim meczu ligowym z Valencią. Mimo niedługiej jeszcze przygody z ligą hiszpańską wysokiego napastnika, nie będzie to jego pierwszy występ przeciw Los Ches

Popularny Zlatan miał już okazje mierzyć swe siły w starciu z obrońcami Valencii, a miało to oczywiście miejsce podczas pobytu we wcześniejszych klubach. Do potyczek Blanquinegros z zespołami Ibrahimovica doszło czterokrotnie i ani razu nie były one w stanie pokonać lewantyńskiej drużyny. I vice versa, bowiem wszystkie te mecze zakończyły się remisami.

Po raz pierwszy Ibra zagrał z Valencią w sezonie 2002/2003 w dwumeczu drugiej fazy eliminacyjnej elitarnej Champions League. Na Mestalla Zlatan mógł zostać bohaterem meczu, bowiem po tym jak w 88 minucie zastąpił Jari Litmanena, zdobył gola. W doliczonym czasie gry trafił jednak Angulo i skończyło się 1:1. Taki sam wynik padł w Amsterdamie. Bramki zdobywali Killy Gonzalez oraz Petri Pasanen, a 90-minutowy występ Szweda nie okazał się sensacyjny.

4 lata później w sezonie 2006/2007 tym razem w 1/8 finału tej samej Ligi Mistrzów Valencia trafiła na Inter Ibrahimovica. Na San Siro padł remis 2:2 po bramkach Villi, Silvy, Maicona i Cambiasso, na Mestalla, w pamiętnym z powodu brutalnych zajść z głównym udziałem Navarro i Burdisso, Nietoperze zdołali obronić bezbramkowy remis i awansować dalej. W tych meczach Zlatan nie trafił, ani razu i już za 4 dni otrzyma kolejną szansę.

Kategoria: Ogólne | Super Deporte skomentuj Skomentuj (5)