Mestalleta spada do Tercera Division

mz, 10.06.2007; 22:03
Niecały miesiąc temu skończyły się rozgrywki Segunda B Division, do której należały rezerwy Valencii. Mestalleta zajęła dopiero 16 miejsce, "premiowane" grą w barażach o utrzymanie.

Drugiej drużynie Nietoperzy przyszło zatem walczyć z rezerwami Realem Valladolid. W pierwszym meczu 'Los Ches' ulegli na terenie rywala 2:1. Honorowego gola dla Nietoperzy strzelił w 80 minucie obrońca - David Lomban.

Wczoraj nadszedł czas na mecz rewanżowy. Mimo, iż zespół Valencii zadowalałoby skromne 1:0, to jednak ze skutecznością w tym sezonie było różnie, dlatego też Nietoperze od początku narzuciły swój styl gry i w konsekwencji już w 7 minucie na listę strzelił wpisał się Javi Guerra, dla którego był to 14 gol w tym sezonie. Korzystny wynik 1:0 utrzymał się do przerwy i każdy był już niemal pewny, że Mestalleta utrzyma się w lidze.

Marzenia młodych Valencianistas prysły po tym jak 6 minut po wznowieniu gry Valladolid wyrównał. W 65 minucie Luis Sánchez Duque - trener nietoperzy postawił wszystko na jedną kartę. W miejsce Nacho Insy wprowadził trzeciego napastnika - Pierricka Dipandę. Kameruńczyk jednak nie pomógł zespołowi i 2500 ludzi zgromadzonych na Mini Estadi de Paterna musiało oglądać spadek Valencia Mestalla do Tercera Division.

O ile możemy się pocieszyć faktem, że Segunda B opuszczają także rezerwy Barcelony, o tyle smutną informacją jest pozostanie w lidze Levante B, Osasuna B, czy Espanyol B.