Mestalleta nie dała rady liderowi

Zibi, 23.03.2009; 23:45

Druga ekipa Valencii nie sprostała dość wygórowanym oczekiwaniom kibiców. W mini derbach lepszym zespołem okazał się lider tabeli, Villarreal ‘B’, który po zaciętym pojedynku zwyciężył gospodarzy 0:2.

Już pierwsza połowa ukazała wyższość rywala nad Valencianistas. Drużyna Óscara Fernándeza grała ospale i bardzo czytelnie, przez co w żaden sposób nie potrafiła zaskoczyć przyjezdnych. Ci natomiast szybko oswoili się z murawą Mini Estadi, narzucili swój styl gry i do końca połowy kontrolowali spotkanie. Efektem tej przewagi były dwie bramki, jakie udało się strzelić podopiecznym Juana Carlosa Garrido.

Druga odsłona ze względu na zaangażowanie młodych „Nietoperzy” i tempo dyktowane przez gości była zdecydowanie ciekawszym widowiskiem. Mało brakowało, by po sytuacjach Olciny, Ximo Navarro, Jaume, Alexisa czy Ximo Fornera, który trafił w poprzeczkę, Mestalla wyrównała. Kiedy VCF udało się przejąć inicjatywę po niezrozumiałej decyzji arbitra z boiska usunięty został Carlos David. Kapitan Valencii nie zasłużył na drugą żółtą kartkę, w przeciwieństwie do Joana Tomása. Ten minutę później zszedł do szatni za czerwoną kartkę, jaką ujrzał po jednym z brzydkich ataków na zawodnika Blanquingros.

Zespół Valencii ponownie znajduje się na pozycji 16, dającej szansę utrzymania w Segunda División B poprzez baraże. W kolejny ligowy weekend „Nietoperze” będą podróżowali do Dénii, gdzie przyjdzie im się zmierzyć z lokalnym CD Dénia. Z uwagi na bliźniacze sytuacje obu drużyn (o 2 oczka więcej) będzie to bardzo ważne spotkanie, które w walce o ligowy byt może okazać się niezbędnym kołem ratunkowym.

Valencia CF - Mestalla 0: Garabato, Alexis, Manu (Jaume, min. 60), Carlos David, Ángel, Carles, Ximo Navarro, Ximo Forner (Pita, min. 57), Toledo, Olcina (Iago, min. 75) y Riau.

Villarreal ‘B’ 2: Juan Carlos, Mario, Joan Oriol, Nino, Kiko, Víctor (Edu, min. 70), Juanfran (Gerard Bordas, min. 63) Matilla, Chando, Joan Tomás y Cristóbal (Jordi Pablo, min. 79).

Gole: 0-1 Kiko (min. 12), 0-2 Cristóbal (min. 35)

Arbiter: López Martínez (z Murcii) ukarał żółtym kartonikiem Alexisa oraz wyrzucił Carlosa Davida, w 72 minucie. W drużynie gości kartki otrzymali: Nino y Joan Oriol, a z boiska usunięty w 32 min. został Joan Tomás.

W loży honorowej na Mini Estadi de Paterna pojawiło się tego dnia wiele znanych ze świata sportu w Comunidad Valenciana osobistości. Na trybunie zasiadł wiceprezydent, Fernando Gómez Colomer, delegat społeczny Valencii, Salvador Gomar, członek zarządu José García Roig, dyrektor szkółki Javier Cabello, a ponadto przedstawiciele Villarreal – prezydent Fernando Roig, dyrektor naczelny, Fernando Roig Negueroles oraz członek zarządu, José Manuel Llaneza.

Fotografie: 1, 2, 3, 4, 5

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (0)