Cedidos - raport

Dzidek, 16.12.2008; 18:41

Za nami kolejny weekend zmagań w piłkarskiej Europie. Podopieczni Unaia Emery’ego ograli w sobotę Espanyol Barcelona 2:1 i przesunęli się na pozycję wicelidera tabeli. Dziś prezentujemy Użytkownikom VCF.pl drobne podsumowanie dotychczasowych poczynań graczy znajdujących się na wypożyczeniu, a więc tych, którzy niebawem powinni uzupełniać luki kadrowe…

Alba (Gimnastic T.): Jordi zagrał w 10 z 16 kolejek Liga Adelante, spędzając na boisku 404 minuty (średnia ~40 min./mecz). Jego Nastic zajmuje 14. miejsce w tabeli, z przewagą 5 punktów nad strefą spadkową i taką samą stratą do trzeciego Herculesa Alicante. Pochodzący z Katalonii Alba grał przez 90 minut w ostatnim, wygranym 3:1 meczu z Sevillą B.

Banega (Atletico M.): Argentyńczyk grywa rzadko, głównie ze względu na sporą konkurencję na preferowanej przez niego pozycji. 10 występów w lidze i 2 w Copa del Rey to obecny dorobek Evera. W końcówce meczu z Betisem zmienił strzelca drugiego gola, Sergio Aguero. Nie zanosi się na to, by włodarze Atleti zdecydowali się na wyłożenie 10 mln euro, które pozwoliłoby im zatrzymać Banegę w Madrycie.

Bellvis (Numancia): Urodzony w Walencji Chispa wspaniale rozpoczął sezon, asystując przy jedynej bramce spotkania z Barceloną (VCF Video). 23-letni lewy defensor bądź pomocnik nie jest wprawdzie pewniakiem w składzie Los Rojillos, niemniej może liczyć na częste występy. 12 spotkań i 1 gol (bramka na 4:3 w meczu Espanyol - Numancia) – tak prezentuje się dotychczasowy bilans Carlosa Bellvisa. W niedzielnym starciu z Malagą ustawiony na lewej stronie pomocy Chispa grał całe zawody.

Butelle (Lille): Ludovic jest tylko rezerwowym bramkarzem Lille. Portero nr 1 w LOSC jest Grégory Malicki. 25-letni Butelle wybiegł na boisko jedynie 1 raz.

Gonzalez (Newcastle): Urugwajczyk w bieżącym sezonie zagrał dwukrotnie, w każdym przypadku wchodząc z ławki rezerwowych. Aktualnie przechodzi rekonwalescencję, która ma potrwać jeszcze 3 miesiące.

Lillo i Montoro (Real Murcia): 19-letni defensor, podobnie jak nieco starszy Montoro, nie jest pierwszoplanową postacią teamu prowadzonego przez Javiera Clemente. Lillo ma na koncie 693 rozegrane minuty w 9 meczach (śr. 77min./mecz), z kolei Angel Montoro wystąpił w 10 spotkaniach, spędzając na placu gry 304 minuty (śr. ~30min./mecz). Real Murcia jest w strefie spadkowej zaplecza Liga BBVA, do bezpiecznego miejsca traci już 5 oczek.

Miku (Salamanca): 23-letni Wenezuelczyk z 3 trafieniami jest drugim najlepszym strzelcem swojej drużyny. Salamanca jest liderem Liga Adelante, zaś Miku jest 2, 3 delantero w zespole – jego bilans to 13 meczów i 756 minut na murawach stadionów 2. ligi. Przedwczoraj Salamanca rozprawiła się 3:0 z Levante, zaś wypożyczony z Valencii piłkarz zdobył bramkę na 2:0, przebywając na placu boju przez 90 minut.

Navarro (Mallorca): Spośród wszystkich graczy Valencii w obcych klubach, Navarro ma najpewniejszą pozycję w drużynie. Gregorio Manzano stawia na Davida w niemal każdym spotkaniu. Wychowanek Los Ches występował w Liga BBVA 12-krotnie, za każdym razem wychodząc w podstawowym składzie. Aczkolwiek trzeba pamiętać o tym, że ekipa z Balearów straciła najwięcej goli w lidze, zaraz po Sportingu Gijon i Numancii. 28-latek zdobył już dwa gole, 1 w Copa del Rey oraz jeden w meczu 14. kolejki z Recreativo (VCF Video).

Ñiguez (Glasgow R.): Aaron nie odnajduje się w Glasgow Rangers. Piłkarz, któremu wróżono wielką karierę i który jeszcze wiosną 2008 roku otrzymał nagrodę dla najlepszego piłkarza młodego pokolenia w lidze greckiej, z trudem mieści się w kadrze meczowej The Gers. Wyjątkiem jest debiut 19-latka w spotkaniu z Hamilton – Aaron pojawił się na boisku w 79. minucie meczu, przy stanie 4:1 dla Rangersów.

Sisi *(Recreativo H.): Sisinio Gonzalez gra nieco poniżej oczekiwań. Odnotował tylko jedną asystę i często jest zmiennikiem – na 12 potyczek, w których wziął udział, 5-krotnie rozpoczynał zawody na ławce rezerwowych. W niedzielę grał przez ostatnie 30 minut wygranego spotkania z Osasuną.

Sunny (Osasuna P.): Kolejny nietrafiony transfer. Nigeryjczyk ma problem z przebiciem się do pierwszego składu ekipy zagrożonej spadkiem – Sunny zagrał dwukrotnie, łącznie przez 14 minut.

*Sisi został sprzedany do Recreativo, jednak Valencia przez obecny i następne dwa sezony ma prawo pierwokupu skrzydłowego.

Kategoria: Ogólne | Różne skomentuj Skomentuj (7)