VCF Mestalla – CD Denia 4-1

Dzidek, 09.11.2008; 23:47
Ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze rezerw Valencii. Mestalleta, która przegrała w trzech ostatnich ligowych pojedynkach tym razem pokonała 4-1 przyjezdnych z Denii, położonej nieco ponad 100 km od Walencji. Dwie bramki oraz asystę zaliczył Joaquin Calderón , na listę strzelców wpisali się również Toledo i Michel.

Zdecydowanie lepiej spotkanie rozpoczęli goście, którzy dopiero drugi raz w historii swojego klubu znaleźli się na tak wysokim szczeblu rozgrywek. W 4. minucie potyczki Salva został pokonany przez Pablo Vidala, co z pewnością było niczym kubeł zimnej wody wylanej na głowy piłkarzy gospodarzy. Na szczęście, tym razem Valencianistas nie pozwolili rywalowi na wywiezienie choćby jednego punktu z Mini Estadi w Paternie. W 22. minucie pierwszego gola w barwach Blanquinegros zdobył 24-letni Francuz Toledo, a asystę przy bramce wyrównującej zaliczył 20-letni Calderón. Po wyrównaniu stanu rywalizacji, Valencianistas starali się nie poprzestać jedynie na jednym trafieniu, nie zapominając o grze obronnej.

Druga odsłona rozgrywki zaczęła się zdecydowanie lepiej dla gospodarzy. Tym razem już nie asystował a strzelał – grający z ‘17’ Calderón w 6. i 12. minucie po wznowieniu meczu strzelił swoje pierwsze gole dla Valencii i – podobnie jak Toledo – nie omieszkał podzielić się swoją radością z Oscarem Fernandezem. 180 sekund później młody Joaquin otrzymał gromkie brawa od kibiców zgromadzonych na Mini Estadi, zaś na jego miejsce na boisku pojawił się 18-letni Ximo Forner. Z kolei w 64. minucie czerwoną kartkę za faul na Toledo ujrzał portero przeciwników, Iván Vidal i stało się jasne, że VCF Mestalla zgarnie tego dnia komplet punktów. Na kilka chwil przed zakończeniem spotkania wynik na 4-1 podwyższył Michel. W następnej kolejce rywalem Mestallety będzie drugi zespół Osasuny.

VCF Mestalla: Salva, Ximo Navarro, Jaume, Carlos David, Ballester, Carles, Calderón (Ximo Forner, min. 60), Pita (Olcina, min. 51), Toledo (Morgado, min. 75), Michel y Riau.

CD Denia: Iván Vidal (Limones, min. 65) Barón, Mendoza, Juan Carlos, Sérvulo, Cristian (Mesa, min. 55), Viale, Merino (Manolo, min. 55), Pablo Vidal, Iván García y Pallarés.

Gole: 0-1 Pablo Vidal (min. 4), 1-1 Toledo (min. 22), 2-1 Calderón (min. 51), 3-1 Calderón (min. 57), 4-1 Michel (min. 90)

Kategoria: Ogólne | Valenciacf.es skomentuj Skomentuj (0)