VCF Mestalla powraca do trzeciej ligi!

Dzidek, 15.06.2008; 16:46
Zespół rezerw Valencii w sezonie 2008/2009 będzie występować w Segunda B. Podopieczni Oscara Fernandeza przypieczętowali udany sezon wygraną w ostatnim meczu fazy play-off, bramkę dającą zwycięstwo w rewanżowym spotkaniu z pochodzącym z Katalonii FC Santboia zdobył w 92. minucie Cristian Garcia, wprowadzony na boisko za Montoro w 81. minucie.

Korzystny rezultat 2:1 osiągnięty na terenie rywala dawał valencianistas sporą przewagę, jednak piłkarze świadomi wagi dzisiejszej potyczki rozpoczęli mecz niezwykle skoncentrowani. Pierwsza szansa na zdobycie gola nadarzyła się już po kilku minutach – dośrodkowanie Jordiego Alby przeciął defensor Javi Perez, niestety piłka jedynie obiła słupek bramki strzeżonej przez Rafaela Levę. Mestalleta napierała, jednocześnie stale zabezpieczając linię obronną. Rywale nie mieli nic do stracenia, lecz pod koniec pierwszej połowy bodaj najlepszej okazji w spotkaniu nie wykorzystał Gallart.

Po wznowieniu, obraz rywalizacji nie ulegał zmianie. Tablica wyników nadal wskazywała bezbramkowy remis, a czas upływał na korzyść zespołu Oscara Fernandeza. Niemniej gospodarze próbowali zdobyć bramkę, która ostatecznie przesądziłaby o sukcesie, co udało się w doliczonym czasie gry. Podobnie jak wczoraj David Villa, w 92. minucie zwycięską bramkę strzelił Cristian Garcia.

Na widowni nie mogło zabraknąć przedstawicieli klubu, w tym samego prezesa, Agustina Morery, który po zakończonym spotkaniu pogratulował osobiście triumfującej drużynie. Po roku przerwy, VCF Mestalla znów zagości w trzeciej lidze. Radości z osiągnięcia zamierzonego celu nie krył szkoleniowiec zespołu, Oscar Fernandez. Jestem wielce usatysfakcjonowany awansem. Regularność przyniosła efekty. Musimy pamiętać o tym, że byliśmy najskuteczniejszą ekipą, dwóch piłkarzy zadebiutowało w pierwszym składzie a dwóch innych zostało do niego powołanych. Ta drużyna zasłużyła sobie na wszystko, oni są jeszcze młodzi, a przede wszystkim ciężko o to walczyli. Mogę ich jedynie wychwalać. Teraz pora świętować.

VCF Mestalla: Guaita, Alexis (Arturo, min. 46), Jaume, Lombán, Carlos David, Carles, Olcina (Alex Vaquero, min. 70), Montoro (Cristian García, min. 81), Sandaza, Michel y Jordi Alba.

FC Santboià: Leva, Omar, Javi Pérez, Alonso, Heredia, Culla (Fran Rubio, min. 67), Nefta, David Pérez, Diego (Sanchis, min. 62) y Gallart (Francisco, min. 67).

Gole: 1-0 Cristian García (min. 92)