VCF Mestalla – Real Avila 0:2

Dzidek, 01.06.2008; 19:33
Niespodziewaną porażką na Mini Estadi w Paternie zakończylo się dzisiejsze spotkanie pomiędzy Valencią Mestalla a Realem Avila. Po nadspodziewanie łatwo odniesionym zwycięstwie 3:1 w minionym tygodniu wydawało się, że podopieczni Oscara Fernandeza bez żadnych komplikacji wygrają dwumecz z Realem Avila. Tymczasem valencianistas polegli 0:2 i tylko dzięki korzystniejszemu bilansowi bramkowemu nadal walczą o awans do trzeciej ligi.

Rewanżowa potyczka rozpoczęła się minutą ciszy ku czci ofiar tragedii przy pracach budowlanych na Nuevo Mestalla. Przyjezdni już od pierwszych chwil starali się zamknąć rywali w obrębie własnej połowy. W 18. minucie rzut karny wykorzystał Jaime, pomimo odgadnięcia kierunku lotu piłki przez Guaitę. Na szczęście dla Nietoperzy, to właśnie Vicente Guaita okazał się w dalszej części spotkania najsolidniejszym punktem drużyny gospodarzy. Goście przeważali, a piłkarze Mestallety obserwowani przez Juana Sancheza, Unaia Emery’ego oraz Juana Carlosa Carcedo, odpowiadali nielicznymi atakami, m. in. Alby, Montoro, Olciny czy Michela.

Po wznowieniu gry oponenci postawili wszystko na jedną kartę i przycisnęli valencianistas. W 68. minucie sprawy uległy znacznemu pogorszeniu – do opuszczenia boiska za drugą żółtą kartkę został zmuszony Arturo. Pracowite chwile w bramce VCF Mestalla przeżywał Guaita, który pod naporem rywali ugiął się po raz kolejny w 77. minucie. Jak nietrudno się domyślić, końcówka obfitowała w nie lada emocje. Grająca w osłabieniu druga drużyna Valencii zdołała jednak dowieźć bądź co bądź korzystny rezultat do końca meczu i dzięki temu przechodzi do dalszej fazy play-off.

Następnym przeciwnikiem Mestallety będzie katalońska Santboia, która również dzięki korzystniejszemu bilansowi bramkowemu pokonała swoich oponentów, Gimnastic Torrelavega. Pierwszy pojedynek obu zespołów zostanie rozegrany w najbliższy weekend, dokładna data spotkania nie została jeszcze ustalona.

VCF Mestalla: Guaita, Lillo, Jaume, Carlos David, Arturo, Carles, Olcina (Alex Vaquero, min. 74), Montoro, Sandaza (Pierrick, min. 94), Michel (Ximo Navarro, min. 90) i Jordi Alba.

Real Ávila CF: Félix, Piru (José María, min. 74), Simón, Rui, Ruli (Valladolid, min. 58), Jaime, Raúl, Iván, Gustavo, Barrera (Aarón, min. 58) i Joaquín.

Gole: 0-1 Jaime (min. 18) (penalti), 0-2 Rui (min. 77)

Kategoria: Ogólne | Valenciacf.es skomentuj Skomentuj (3)