Raport z Mestallety #20

Iwo Rubaszewski, 13.04.2021; 11:38

Spadek coraz bliżej

W kolejnym ligowym spotkaniu Los Ches podejmowali na własnym boisku Olot. Kolejne starcie z zespołem z Katalonii ponownie nie przyniosło Valencii Mestalla punktów. Tym razem drużyna Óscara Fernándeza uległa 0:1.

Przez większość pierwej części spotkania stroną dominującą był Olot. Goście częściej byli przy piłce, grali wysoko i kreowali sytuacje, lecz nie zdołali w znaczący sposób zagrozić bramce strzeżonej przez Emilio Bernada. Im bliżej było do końca pierwszej połowy tym „Nietoperze” stawały się groźniejsze. Gospodarze szukali swoich okazji, zagrywając długie piłki. W jednej z akcji Fran Navarro przedłużył dogranie do Frana Péreza, który jednak przegrał pojedynek z bramkarzem przyjezdnych – Polem Ballesté. Kilka minut później sam Navarro podjął próbę pokonania golkipera, ale posłał futbolówkę prosto w rękawice. Ostanie słowo w pierwszej połowie należało do Olotu. Imponujący strzał wolejem z dalekiej odległości oddał Alan Baró. Obrońca był bardzo bliski zdobycia fantastycznego gola, ale piłka wylądowała na słupku.

Na drugą odsłonę meczu Mestalleta wybiegła z ofensywniejszym nastawieniem. Zastosowali wysoki pressing i starali się wyjść na prowadzenie. Postawa Los Ches nie przynosiła bramkowego efektu, a z czasem gra traciła na intensywności. Piłkarze Olotu odzyskiwali kontrolę nad meczem i wykazywali coraz większą chęć na zdobycie zwycięskiego trafienia. Katalończycy dopięli swego w 79. minucie. Olot zdobył bramkę po kilkunastosekundowym oblężeniu bramki Bernada. W finalnym fragmencie akcji piłkę w pole karne precyzyjnie dorzucił Albert Blázquez. Do futbolówki wyskoczył Eloi Amagat i strzałem głową dał Olotowi cenne trzy punkty.

Segunda División B, druga faza, 2. Kolejka

Valencia Mestalla – UE Olot 0:1

Bramka: Eloi Amagat (79’)

Valencia Mestalla: E. Bernad, J. Vázquez, G. Molina, Adri Gómez (NDombasi, 85’), F. Navarro, José David (Estacio, 85’), Sibille, Gozálbez, D. Ruiz (C. Pérez, 59’), Fran Pérez (Hugo González, 59’), Facu (William De Camargo, 80’)

UE Olot: Pol Ballesté, J. A. Soler (Xumetra, 66’), Blázquez, Eloi Amagat (Masó, 88’), A. Salinas (Genís, 66’), Pedro, Joel Arumí, Alan Baró, R. Escoruela (Carles Mas, 77’), Vivi, Juan Delgado

Wynik, statystyki oraz tabele Segunda División B znajdziecie tutaj oraz tutaj

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com | golsmedia.com | fot. valenciacf.com skomentuj Skomentuj (0)