Kolejna porażka Valencii

Artur Lipka, 24.10.2020; 00:47

Beniaminek pokonuje „Los Ches"

Tym razem „Nietoperze" przegrały na wyjeździe z Elche. Kolejna porażka z rzędu może już poważnie martwić kibiców i daje do myślenia trenerowi. Gole dla gospodarzy strzelili Fernandez Pomares i Fidel. Honorowe trafienie dla Valencii zdobył Toni Lato.

Gracia zaskoczył przed meczem, wystawiając dwóch lewych obrońców, Gaye i Lato. Poza tym przez kontuzję zabrakło Maxiego Gomeza. Zastąpił go Kevin Gameiro.

Pierwsza połowa zdecydowała o przegranej Valencii. Gospodarze od samego początku nie pozwolili „Nietoperzom" na zbyt wiele, w ciągu 45 minut podopiecznym Gracii nie udało się oddać celnego strzału. Za to piłkarze Elche mieli ich tylko i aż dwa. I oba zamienili na gola.

W 19 minucie Jose Antonio Fernandez Pomares otrzymał pilkę na prawym skrzydle, ograł Gaye ścinając do środka i oddał strzal w dolny róg przy dalszym słupku. Domenech nie zdążyl z paradą i Elche prowadzi 1:0.

„Los Ches" nie umieli w żaden sposób odpowiedzieć. Gospodarze wyczuli słabość przyjezdnych i wykorzystali ją. W 37 minucie piłkarze Elche odbierają piłkę tuż prze polem karnym Valencii. Pomares podał futbolówkę Fidelowi Fidelowi, a ten zdecydował się na strzał z dystansu, który podwyższa wynik na 2:0.

Po tej akcji, napór Elche zmalał, zaś Valencia spróbowała złapać kontakt, ale na próbie się skończyło. Jedyna okazja, rzut wolny, zostal zmarnowany. Do tego Gabriel otrzymał żółtą kartkę tuz przed końcem pierwszej połowy.

W drugiej połowie „Nietoperze" pokazały, że jeszcze umieją grać w piłkę. Jednakże wciąż nic z tego nie wynikało. Dopiero wejście Kangina Lee na boisko w 68 minucie coś zmieniło. Koreańczyk dodał kreatywności drużynie. I właśnie to on rozmontował defensywę Elche w 74 minucie. Wspaniale podanie Kangina między liniami trafilo do Lato. Hiszpan minąl bramkarza i trafił do pustej bramki. 2:1.

Tym razem wydawało się, że Gracia wprowadził zmiany trafne i na czas. Manu Vallejo, który wszedl na boisko razem z Kanginem mógł wyrównać. Napastnik otrzymał świetne długie podanie i prawie zdobył gola. Niestety strzał był za słaby i obrońca gospodarzy zdołał wybić piłkę z linii bramkowej. Elche obroniło wynik 2:1.

**La Liga 7. kolejka

Elche CF – Valencia CF.2:1 (2:0)

Bramki: J.A Fernandez Pomares (19'), Fidel Fidel (37'), T. Lato (74')

Elche CF: Edgar Badía; Barragán, Verdú, Josema; Guti (Mfulu 91'), Marcone, Fidel, Josan (Calvo 94); Lucumí (Tete 46'), Rigoni (Y. Kone 63'), Pere Milla.

Valencia CF: Jaume; Lato, Diakhaby (Guillamon 60'), Paulista, Thierry; Wass (86' Racic), Soler, Yunus (86' Jason), Gayà (68' Kangin Lee); Guedes (Vallejo 68'), Gameiro.

Toni Lato
Mouctar Diakhaby
Carlos Soler
Kangin Lee
Manu Vallejo
Create your own Polls

Kategoria: Mecze | własne | fot. Super Deporte skomentuj Skomentuj (16)

1. LimaK24.10.2020; 01:33
Jak to jest, że drużyna, która w pierwszej połowie nie istnieje zupełnie, nie stosuje pressingu, w drugiej, bez dokonania zmian piłkarzy, nagle zaczyna doskakiwać do rywala, tworzyć jakieś sytuację, zaczyna oo prostu grać?!

Oczywiście jedna przyzwoita połowa to zbyt mało, by myśleć o korzystnym rezultacie.

Ciężko to widzę, oj ciężko.
2. Olivio12324.10.2020; 01:51
Widzę tu problem po stronie zarówno piłkarzy (od lat w Valencii próżno szukać ambitnej ekipy) tracących chęci do gry i jakiegokolwiek wysiłku w sytuacjach problemów organizacyjnych, jak i samego trenera, który nie potrafi wstrząsnąć tą bandą zblazowanych kopaczy bez ambicji, wycisnąć z nich resztki sił i charakteru, zmotywować ich w dniu meczowym, potem w szatni, i na końcu już na boisku... Niestety, ale na boiska wyczołgują się looserzy bez chęci wstania z kolan i wskrzeszenia w sobie jakiejś większej ambicji i energii.
3. Dzidek24.10.2020; 02:03
DzidekW skali 1 Nevilla, jak bardzo jest źle?
4. GriX24.10.2020; 11:37
Nie o taką Valencie nic nie robiłem.
5. pedro924.10.2020; 21:31
Czarne chmury zbierają się nad Valencią i Gracią. Jak tak dalej pójdzie, będzie gracias Gracia.
I połowa była poniżej poziomu drużyny Primera,w II już lepiej, ale za mało nawet na słabe Elche.
B.słabo zagrali Gaya i Wass, ale przebił ich Gameiro.
Gracia w końcu dał szansę Kang Inowi. Dlaczego taki piłkarz grzeje ławkę?

6. Olivio12325.10.2020; 00:55
Najlepszy lub jeden z najlepszych - chyba nie tylko wg mnie - piłkarz Valencii w tym meczu, czyli Pan Brokuł nie znalazł się wśród nominowanej piątki, za to pokraka Diakhaby, drugoligowiec Vallejo i beznadziejny Soler są. Beka na maxa.
Jaracie się tymi nominacjami, co???
7. Cirian25.10.2020; 03:26
CirianJa może spokojniej: również oddałbym głos na Thierrego za ten mecz, gdyby była taka możliwość.
W tym wypadku pozwolę sobie nie głosować.
Swoją drogą: czy on nie zmienił ostatnio nazwiska? Bo wszędzie, gdzie widzę, posługuje się bodaj jakimś "Rendall" lub "R.". Może jakieś Ryan Giggs situation?
8. El25.10.2020; 11:34
Fakt, Thierry wczoraj naprawde dobrze wygladal. Nie rozumiem dlaczego Diakhaby gra przed Guillamonem, a z ta nominacja na MoTM dla niego to faktycznie kogos ponioslo.

Pelne imie i nazwisko Thierriego to Theirry Rendall Correia, wiec nie bylo zadnej zmiany.

Co do Kang-Ina, to jak dla mnie gosciowi brakuje pokory. To wyrywanie pilki z rak przy wolnych Wassowi czy Gayi to straszna dziecinada, moglby sobie darowac. Jak gra to faktycznie wyglada obiecujaco, ale na pewno nie na tyle zeby mogl sobie tak gwiazdorzyc.

Porownywanie tego co jest teraz do ery Nevilla jest jak dla mnie niesprawiedliwe. Jako zespol nie gramy najgorzej, widac ze Gracia ma jakis warsztat. Problemem sa indywidualne bledy i to de facto popelniane przez zawodnikow ktorzy powinni stanowic fundament tej druzyny. Dzisiaj caly plan na gre sie posypal po prostym bledzie Gayi (i braku asekuracji), ostatnio po bledzie Paulisty. Moze to przez aspekt psychiczny - w tamtym roku byli na papierze czwarta sila la liga i wojowali europe, interesowaly sie nimi wielkie kluby itp. a teraz walcza o srodek tabeli...
9. pedro925.10.2020; 12:03
El, nie zgadzam się z niektórymi twoimi opiniami.
Moim zdaniem jako zespół gramy słabo, a walczymy w tym sezonie nie o środek tabeli, ale o utrzymanie. Z każdym meczem jest coraz gorzej, a Gracia traci pozycję i pewien autorytet, jaki zyskał sobie na początku.

Jako trener nie miał specjalnych osiągnięć i zdaje się, że spuścił Osasunę do II ligi.
Watford zwolnił Javiego Gracii po tym, jak jego drużyna zdobyła jeden punkt w czterech pierwszych spotkaniach sezonu.
Najbliższy kalendarz jest dla VCF trudny. Na pierwszy ogień idzie Getafe. Każda kolejna porażka może spowodować, że władze VCF skorzystają z okazji i powiedzą tenerowi: Gracia, gracias.
10. KilyVCF25.10.2020; 12:38
KilyVCFThierry najlepszy u nas.
Nadal nie rozumiem, dlaczego że nie można wybierać gracza meczu spośród wszystkich, którzy grali. Przecież to mniej roboty niż bawić się w jakieś nominacje.
11. Olivio12325.10.2020; 13:49
Kily - już to ostatnio poruszałem na tym forum i otrzymałem absurdalną odpowiedź o ograniczeniach technicznych (sic!) strony, która nie wytrzymałaby tak dużej ankiety ze wszystkimi zawodnikami. Ale przez kilka sezonów tej zabawy nie było tych idiotycznych "nominacji" i jakoś nie zauważyłem, żeby strona cierpiała na cokolwiek. Według mnie to zwykła fanaberia moderatorów, którzy - od lat - nie potrafią współpracować z nami, słuchać sugestii i współtworzyć ten portal razem. To trochę jak dzisiejsi rządzący - "Tak ma być i koniec dyskusji!".
12. Cirian25.10.2020; 16:01
CirianKurcze, bez przesady. Zachowajmy proporcje. Przecież mówimy o kwestii zupełnie nieistotnej. O jakiejś formie luźnej zabawy. To nie jest tak, że sam Thierry przyjdzie tu z pretensjami, a kontrakty piłkarzy zależą od konkursu popularności na vcf.pl.
Sprawa chyba nie jest warta tych emocji...
13. Olivio12325.10.2020; 16:56
Cirian - jak już się bawić, to uczciwie i w sposób, żeby wyniki nie były wypaczone. albo dajmy od razu Piłkarza sezonu Muktarowi i będzie glanc, bo przecież to "kwestia zupełnie nieistotna". ;)
14. Cirian25.10.2020; 18:31
CirianO to właśnie chodzi, że możemy. Bo to JEST nieistotne.
Pisząc o zabawie, obok "luźnej" zapomniałem dodać "niezobowiązująca". Więc myślę, że możesz się śmiało czuć niezobowiązany do partycypacji ;-)
15. chiefer25.10.2020; 19:08
chiefer@Olivio123
"Widzę tu problem po stronie zarówno piłkarzy (od lat w Valencii próżno szukać ambitnej ekipy) tracących chęci do gry..."
Ambitnej? Przypomnij sobie tylko CdR zdobyty z dość przeciętnym jednak składem. Przypomnij sobie wszystkie mecze "na szczycie" z Barcą i Realem.
To nie ambicja jest problemem. Problemem Valencii jest niestabilność, zwłaszcza finansowa. Zawodnicy topowi tu nie zawitają, no chyba że na wypożyczenie, chcąc się odbudować. Skauting kuleje a młodzież chce jedynie stąd uciekać. Lim nie ogarnia tego klubu. Jego protegowani to wyrobnicy, którzy na finansach się może i znają, ale na piłce w ogóle.
16. Olivio12326.10.2020; 00:04
Nie zgodzę się z Tobą, chiefer. Piłkarze Valencii od lat nie grają ambitnie, nie gryzą trawy, a często mają po prostu "wywalone" na mecz. Nie można wszystkiego tłumaczyć fatalnym zarządzaniem klubem i problemami. To, że 2-3 razy na sezon grajkowie zepną poślady i wygrają ważny mecz (jednak można!) świadczy wyłącznie o zasadności zarzutów, które w ich stronę kieruję. Tak jest od lat. Piłkarze robią z tym klubem co chcą!