Raport z Mestallety #1

Iwo Rubaszewski, 19.10.2020; 00:00

Remis na inaugurację

W sobotnie popołudnie druga drużyna Valencii rozpoczęła sezon w Segunda División B. W pierwszej kolejce rozegrała mecz z Atzenetą, który zakończył się remisem 2:2. Mecz obfitował interesujące wydarzenia, gdyż poza sytuacjami podbramkowymi, nie brakowało również zwarć między zawodnikami. Obie drużyny kończyły w 10.

Gospodarzem spotkania była Atzeneta - beniaminek trzeciej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii. Trener zespołu, David Albelda postawił na zawodników, którzy wywalczyli awans. Ekipa z Walencji wybiegła na boisko składem pełnym graczy, którzy dołączyli do zespołu z drużyn młodzieżowych.

Mecz od początku był emocjonującym widowiskiem. Pierwsze groźne akcje przeprowadzali gospodarze. Javi Serra trafił w słupek, a następnie Héctor Ayodele zdobył bramkę, która nie została jednak nieuznana. Mimo dobrego początku to Atzeneta pierwsza straciła bramkę.W 8. minucie na listę strzelców po stronie Mestallety wpisał się Fran Navarro. Przegrywający nie złożyli jednak broni i ruszyli do odrabiania strat.Udało im się to już w 27. minucie, gdy po wrzutce Álexa Chico, pojedynek na dalszym słupku wygrał Javi Serra, który trafił do siatki.Jednak niedługo później, w 32. minucie drużyna z Atzeneta d’Albaida została znacznie osłabiona. Kike Ferreras sfaulował Hugo Gonzáleza i zobaczył bezpośrednią czerwoną kartkę. Nie odjęło to jednak gospodarzom animuszu i zakończyli pierwszą połowę groźnym strzałem Carlesa Rosella, który wylądował na poprzeczce.

Druga część gry również rozpoczęła się od mocnego akcentu. Tym razem to Mestalleta zaatakowała rywali, udało jej się nawet zdobyć bramkę za sprawą Pablo Gozálbeza. Podobnie jak w przypadku Atzenety w pierwszej połowie, nie została ona uznana ze względu na spalonego Josedy Menarguesa. Goście starali się wykorzystać przewagę liczebną, jednak to oni stracili bramkę.W 55. minucie bramkarza Valencii, Emilio Bernada, ponownie pokonał Javi Serra, który zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Dwie minuty później na Mestalletę spadł kolejny cios w postaci czerwonej kartki dla Facu Garcii, który obejrzał drugą żółtą za faul na Lolo Ivarsie. W grze 10 na 10 lepsze okazały się jednak rezerwy Valencii. Bohaterem „Nietoperzy” okazał się Fran Navarro, który w 78. minucie skompletował dublet i zapewnił przyjezdnym punkt.