Podział punktów na Mestalla

Michał Muszyński, 14.02.2020; 22:57

Świetne widowisko w Walencji

Po niezwykle intensywnym meczu Valencia zremisowała z Atlético Madryt 2:2. Po pierwszej połowie goście prowadzili 2:1 po bramkach Marcosa Llorente oraz Thomasa. Dla Valencii trafił Gabriel Paulista. W drugiej połowie mimo olbrzymiej przewagi, Los Ches zdołali zdobyć tylko jednego gola autorstwa Geoffrey'a Kondogbii.

Wobec problemów kadrowych, z jakimi od jakiegoś czasu boryka się Albert Celades, szkoleniowiec Valencii zdecydował się zmodyfikować nieco wyjściową jedenastkę w stosunku do wcześniejszych spotkań. I tak oto, w napadzie „Nietoperzy” po raz pierwszy w sezonie mogliśmy ujrzeć duet Guedes – Maxi Gómez. Na prawym boku defensywy z konieczności wystąpił Daniel Wass.

Początek spotkania przebiegał w szybkim tempie. W Hiszpanii zwykło się mawiać na tego typu mecze partido ida y vuelta. Mimo dużej intensywności, na ogrom sytuacji podbramkowych kibice zgromadzeni na Mestalla nie mogli narzekać. W 15. minucie spotkania goście oddali pierwszy celny strzał, który okazał się od razu zdobytą bramką. Prawą flanką pomknął Vitolo, który wycofał futbolówkę na przedpole do Correi. Argentyńczyk wstrzelił piłkę na przedpole, gdzie ta niefortunnie odbiła się od nieporadnie interweniującego Gabriela i trafiła pod nogi Marcosa Llorente, któremu nie pozostało nic innego jak wpakować ją z najbliższej odległości do bramki. 0:1.

Valencia próbowała odpowiedzieć, jednak nie potrafiła zakończyć swoich akcji strzałem. W 26. minucie po faulu Lodiego na Wassie na prawym skrzydle na wysokości pola karnego przed okazją centry stanął Dani Parejo. Dośrodkowanie kapitana Valencii na głowę Mangali nie zagroziło jednak poważnie bramce Oblaka. Kilka minut później efektowną dwójkową akcję przeprowadził duet Gayà – Soler. Lewy obrońca gospodarzy wstrzelił piłkę w pole bramkowe, lecz ta nie trafiła pod nogi żadnego z napastników Los Ches.

Minuty upływały a Valencia nie była w stanie zagrozić nudzącemu się w bramce Oblakowi. Nic nie wskazywało na wyrównanie kiedy to w 40. minucie po rzucie rożnym gospodarzom udało się wyrównać stan meczu. Na dalszy słupek dośrodkował Parejo, piłkę na klatkę piersiową przyjął Maxi Gómez i uderzając w kozioł dograł ją wprost na głowę Gabriela. Brazylijczyk z hiszpańskim obywatelstwem celnie uderzył i piłka zatrzepotała w sieci!. 1:1! Radość miejscowych fanów nie trwała zbyt długo, bo już chwilę później Atlético ponownie było na prowadzeniu. Stratę zaliczył Parejo, któremu futbolówkę wyłuskał Thomas. Ghańczyk popędził na bramkę Jaume i fantastycznym strzałem z 17 metrów nie dał szans golkiperowi Valencii. 1:2. Do przerwy gospodarze musieli gonić wynik.

W drugiej odsłonie meczu to Valencia wykazywała inicjatywę. W 55. minucie strzał sprzed pola karnego oddał Guedes lecz piłką po wybloku przez jednego z obrońców Los Colchoneros powędrowała na róg. Cztery minuty później „Nietoperze” dopięły swego. Z rzutu wolnego piłkę w pole szesnastu metrów wstrzelił Parejo, ta trafiła na przedpolu wprost na nogę Kondogbii, który trącił ją w światło bramki zdobywając gola wyrónującego! 2:2!. Trzy minuty później atomowym strzałem popisał się Thomas. Na szczęście dla gospodarzy jego próba była niecelna. Z upływem kolejnych minut przewaga Valencii uwidaczniała się coraz bardziej.

W 73. minucie fantastyczną akcją popisał się Ferran, który co rusz uprzykrzał życie Saúlowi. Młody skrzydłowy Valencii świetnie wypatrzył podaniem Gameiro, który fatalnie przestrzelił w stuprocentowej okazji. Atlético mogło zdobyć gola za sprawą Moraty, jednak świetnym refleksem popisał się Jaume instynktownie parując strzał hiszpańskiego napastnika gości. Valencia do końca meczu jeszcze dwa razy poważnie zagroziła Oblakowi. Najpierw po ponownej fantastycznej akcji Ferrana, lecz tym razem nie popisał się Maxi Gómez posyłając piłkę w trybuny. W 90. minucie bardzo mocny strzał z pierwszej piłki oddał Gayà. Na posterunku był jednak słoweński golkiper gości. Mimo dużej przewagi w drugiej połowie, Valencii nie udało się wygrać spotkania i obie drużyny musiały się zadowolić punktem.

LaLiga, 24. kolejka

VALENCIA CF – ATLÉTICO MADRYT 2:2 (1:2)

Bramki: Gabriel (40', 1:1), Kondogbia (59', 2:2) – Llorente (15', 0:1), Thomas (43', 1:2)

VALENCIA CF: Jaume; Gayà, Mangala, Gabriel (90+4' Diakhaby), Wass; Soler (80' Cheryshev), Kondogbia, Parejo, Ferran; Maxi Gómez, Guedes (60' Gameiro)

ATLÉTICO: Oblak; Lodi (53' Vrsaljko), Felipe, Savić, Arias (66' Morata); Saúl, Koke (76' Carrasco), Thomas, Llorente; Correa, Vitolo.

<div style="border-radius:6px;font-family:Arial;font-size:12px;font-weight:bold;color:rgb(0,0,0);margin-bottom:10px;background:rgb(255,255,255);background: -moz-linear-gradient(top,  rgba(255,255,255,1) 0%, rgba(229,229,229,1) 100%);background: -webkit-gradient(linear, left top, left bottom, color-stop(0%,rgba(255,255,255,1)), color-stop(100%,rgba(229,229,229,1)));background: -webkit-linear-gradient(top,  rgba(255,255,255,1) 0%,rgba(229,229,229,1) 100%);background: -o-linear-gradient(top,  rgba(255,255,255,1) 0%,rgba(229,229,229,1) 100%);background: -ms-linear-gradient(top,  rgba(255,255,255,1) 0%,rgba(229,229,229,1) 100%);background: linear-gradient(to bottom,  rgba(255,255,255,1) 0%,rgba(229,229,229,1) 100%);filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.gradient( startColorstr='#ffffff', endColorstr='#e5e5e5',GradientType=0 );zoom:1">
  <div style="padding:10px">