VCF Mestalla – CD La Nucia 3:2

dzidek, 10.02.2008; 18:28
VCF Mestalla po bramkach Jordi Alby, Jaume oraz Montoro zwyciężyła 3-2 z zespołem CD La Nucia. Valencianistas w rozgrywanym na murawie Mini Estadi meczu zaprezentowali się znakomicie, szczególnie w pierwszej partii, w której dominowali, i w której zapewnili sobie trzy punkty. Z drugiej strony to przyjezdni chociaż nie stworzyli wielu akcji, za sprawą trafień Navarro i Antoliego, zdobywali gole w następnych 45 mnutach.

Po dłuższej przerwie między słupkami stał Salva, po raz kolejny w pierwszym składzie znalazł się Jordi Alba. Młodzieniec dzielił i rządził na boisku - nie tylko otworzył wynik spotkania, trafiając w 13’ minucie do siatki Ernesto, ale również obdzielał kolegów z drużyny świetnymi podaniami otwierającymi niejednokrotnie drogę do bramki adwersarzy.
Gol numer dwa padł po uderzeniu Jaume. 19-letni obrońca oddał strzał zza pola karnego rywali – piłka odbiła się od obrońców rywali i zmieniając kierunek lotu zmyliła portero gości, któremu pozostało tylko patrzeć na przekraczającą linię końcową futbolówkę. Trzeci gol padł na pięć minut przed gwizdkiem oznajmiającym koniec pierwszej odsłony meczu. Tym razem golkipera La Nucii pokonał Montoro, uderzając podobnie jak Jaume – zza pola karnego. Mający za sobą występy w seniorskiej ekipie pomocnik, w tym m.in. w meczu z Realem Madryt, strzelił tuż przy lewym słupku, nie dając szans Ernesto.

Po przerwie, tempo spotkania znacznie spadło. Niemniej już pięć minut po wznowieniu potyczki Navarro, który wszedł na boisko w drugiej połowie, strzelił bramkę dającą cień szansy na remis gościom. Kibice przyjezdnych musieli poczuć się zawiedzeni, bowiem począwszy od zdobycia gola przez Navarro, żadna z drużyn nie starała się zmienić rezultatu. Na kilka minut przed końcem kontaktową bramkę zdobył Antoli, co nie wystarczyło jednak La Nucii, by zdobyć chociaż jeden punkt.
Trzy oczka wędrują zatem na konto VCF Mestalla.

VCF Mestalla 3: Salva, Alexis, Jaume, Carlos David, Arturo, Alex Vaquero (Cistian García, min. 82), Ximo Navarro (Carles, min. 73), Montoro, Pierrick (Sandaza, min. 62), Michel i Jordi Alba.

CD La Nucia 2: Ernesto, Alfonso (Rubén, min. 46), Toni Garcia, Carmona, Antoli, Albalat, Agulló, Sergio, Murci, Timor (Ufarte, min. 61) i Ivars (Navarro, min. 46).

Gole: 1-0 Jordi Alba (min. 13), 2-0 Jaume (min. 35), 3-0 Montoro (min. 40), 3-1 Navarro (min. 51) 3-2 Antolí (min. 92)

Kartki: Żółte – Alex Vaquero i Cristian Garcia(VCF Mestalla); Antoli, Sergio, Timor(CD La Nucia).

Kategoria: Ogólne | Valenciacf.es skomentuj Skomentuj (3)