„Musimy walczyć, by wrócić do Ligi Mistrzów”

Bartłomiej Płonka, 28.11.2018; 20:11

Pomeczowe wypowiedzi

Valencia walczyła w Turynie o przedłużenie swoich szans na awans z grupy w Lidze Mistrzów, ale przegrała z gospodarzami 0:1. Zarówno trener, jak i kapitan Blanquinegros są zgodni — teraz drużyna musi zrobić wszystko, by za rok powrócić do elity.

Marcelino:

Jesteśmy smutni z tego powodu, że odpadamy, ale jednocześnie dumni. Potrafiliśmy przeciwstawić się bardzo silnej drużynie. W piłce o wielu rzeczach decydują szczegóły, a mieliśmy znakomitą okazję w pierwszej połowie. Po przerwie Juventus zaatakował nas jeszcze bardziej i strzelili gola, który był zasługą Ronaldo. Mimo to, podejmowaliśmy walkę z jednym z kandydatów do tryumfu w całej Lidze Mistrzów, z czego jesteśmy naprawdę zadowoleni

Mogliśmy być dalej w grze o awans, jednak dwa wcześniejsze remisy spowodowały, że tak nie jest. Chodzi mi o remis w Anglii i potem z Young Boys, także na ich boisku. Taka jest piłka nożna. Manchester wygrał tutaj po golu w ostatniej minucie i błędach rywala. Na tym poziomie dorastasz i my musimy walczyć, aby tutaj wrócić. Chcieliśmy awansować, ale nie udało się. Zagramy w Lidze Europy i zrobimy wszystko, by dotrzeć tam jak najdalej. W najbliższych miesiącach i tygodniach należy skupić na lidze i Pucharze Króla, bo czeka nas intensywny okres. Chcemy, jako zespół wciąż się rozwijać i zrobić kolejny krok naprzód

Dani Parejo:

Nie mieliśmy wpływu na to działo się w Manchesterze, taki jest futbol. Od nas zależał wynik tutaj i myślę, że wykonaliśmy bardzo dobrą robotę. To był trudny mecz z wielkim zespołem, który będzie walczył o końcowe zwycięstwo w Champions League. Zostawiliśmy na boisku wszystko, by osiągnąć lepszy wynik… Teraz czeka nas Liga Europy, która już dała naszym kibicom wiele radości w poprzednich latach. Damy z siebie wszystko, by teraz było tak samo

Stworzyliśmy okazje w tym spotkaniu. Pod koniec pierwszej części ich bramkarz znakomicie wybronił strzał Diakhaby`ego. Potem Juventus wyszedł na prowadzenie i sytuacja zrobiła się skomplikowana. Próbowaliśmy wyrównać, wykonaliśmy pracę, z której można być zadowolonym, lecz nie udało się osiągnąć wyniku

Kategoria: Wywiady | ValenciaCF.com skomentuj Skomentuj (1)