„Praca znajduje odzwierciedlenie w wyniku”

Bartłomiej Płonka, 11.11.2018; 09:40

Pomeczowe wypowiedzi

Valencia po serii czterech spotkań bez zwycięstwa w lidze pokonała Getafe 1:0. Po końcowym gwizdku głos zabrał trener „Nietoperzy”, Marcelino, oraz Dani Parejo i Francis Coquelin.

Marcelino:

Zwycięstwo w tym meczu pokazuje, że odpowiednia praca znajduje odzwierciedlenie w wyniku. Zawsze liczy się wygrana, ale oglądaliśmy bardzo dobrą Valencię, zwłaszcza w pierwszej połowie. Po przerwie było nam trochę trudniej, bo nasze niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić. Getafe mogło objąć prowadzenie, ale później pomógł nam VAR, a pamiętajmy, że tydzień temu oraz jeszcze wcześniej, w starciu z Leganes zadziałał na naszą niekorzyść. To sprawiedliwe

Naszym celem jest zakończyć sezon w pierwszej czwórce, ale musimy spojrzeć na teraźniejszość. Z pewnością dwa ostatnie zwycięstwa dodadzą nam pewności siebie i teraz wypada skupić się na konfrontacji z Rayo Vallecano. Chcemy ciągle iść do przodu i rosnąć, jako drużyna, a w tym najbardziej pomaga wygrywanie meczów

Dani Parejo:

Nie chciałbym szerzej wypowiadać się na temat systemu VAR. Czasami działa na twoją korzyść, a czasem nie. Byłem dwa lata zawodnikiem Getafe i zrobiłem wiele dla tego klubu, stąd nie czuję się zbyt dobrze, kiedy z trybun padają tak obraźliwe okrzyki w moją stronę. To brak szacunku ze strony kibiców. Obecnie jestem szczęśliwy w Valencii. Nie wiem co będzie z moim nowym kontraktem, ale chciałbym tu zostać na kolejne lata

Francis Coquelin:

Bardzo ważne było dla nas, aby po zwycięstwie w Champions League zdobyć trzy punkty w Primera División. Getafe to bardzo dobry zespół, z którym zawsze gra się trudno, ale my zagraliśmy na tyle dobrze, że odnieśliśmy wygraną. Potrzebowaliśmy tego, zwłaszcza, że teraz nadchodzi przerwa na reprezentacje. Po raz pierwszy VAR przyniósł nam korzyści, ale myślę, że zasłużyliśmy na to, bo stworzyliśmy mnóstwo sytuacji bramkowych. Szatnia ma się znakomicie, wszyscy jesteśmy zadowoleni z osiągniętego rezultatu

Kategoria: Wywiady | ValenciaCF.com | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (3)