Szczególne spotkanie dla Carlosa Solera

Adam Musialik, 23.09.2018; 08:56

Dobre wspomnienia pomocnika z derbów

Carlos Soler znalazł się niedawno w centrum uwagi z powodu debaty na temat jego przydatności w systemie Marcelino i obniżeniu poziomu swojej gry. Dziś prawdopodobnie rozegra mecz Villarreal, przeciwko któremu zdobył swoją premierową bramkę w barwach Valencii.

Wtedy, 21 stycznia 2017 roku grał na pozycji środkowego pomocnika, a mecz rozgrywany był właśnie na Estadio de la Cerámica. Była to ostatnia kolejka pierwszej rundy sezonu 2016/17. Valencia znajdowała się w kryzysie (podobnie jak dziś) i zdecydowanym faworytem tamtego pojedynku byli derbowi rywale. W takich meczach należy się jednak spodziewać niespodziewanego i podopieczni Voro rozegrali wspaniałe spotkanie zwieńczone zwycięstwem 2:0.

W 35 minucie spotkania świetnie na skrzydle odnalazł się Nani, minął kilku rywali i wyłożył piłkę do Carlosa Solera, który uderzył z pierwszej piłki i pokonał Sergio Asenjo. Kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy Santi Mina podwyższył na 2:0, wykorzystując zabawę z piłką w polu karnym bramkarza Villarreal.

Mimo, że było to debiutanckie trafienie Solera, wszystkich zaskoczyła jego zimna krew i zdecydowanie. Był to dla niego moment przełomowy, bowiem od tamtej pory stał się podstawowym piłkarzem zespołu i kiedy tylko jest zdrowy, wychodzi w podstawowej jedenastce. Czy dziś wychowanek Valencii przypomni sobie o kibicom Żółtej Łodzi Podwodnej i znów pisze się na listę strzelców? Nikt ze środowiska Los Ches nie miałby na pewno nic przeciwko temu.

Kategoria: Ogólne | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (0)