Wymiana ciosów i wygrana z Evertonem

Michał Kosim, 04.08.2018; 18:30

Everton 2:3 (2:2) Valencia

Przedostatni sparing Los Ches przed rozpoczęciem ligowych zmagań można zaliczyć do udanych. Po dublecie Rodrigo i debiutanckim trafieniu Wassa Valencia zwyciężyła na Goodison Park 2:3. Rywale odpowiedzieli golami Tosuna oraz Michaela Keane’a.

Trenerzy obu zespołów postanowili wystawić w pierwszej jedenastce wielu ze swoich najlepszych piłkarzy, jednak ciężko było przewidzieć, że pierwsze pół godziny gry będzie aż tak widowiskowe. W tym czasie większość groźnych akcji kończyła się bramką.

Już w 6. minucie Rodrigo przytomnie rozrzucił piłkę do Ferrána. 18-latek dośrodkował ją z lewego skrzydła na dalszy słupek, gdzie akcję zamykał Soler. Wychowanek, znajdując się blisko linii końcowej, zagrał piłkę w okolice piątego metra, skąd dzieło strzałem między dwoma obrońcami zwieńczył ten, który je rozpoczął. Rodrigo Moreno i mamy 0:1!

Gospodarze chcieli szybko odpowiedzieć trafieniem wyrównującym. W gąszczu zawodników Valencii przed jej polem karnym piłkę utrzymał Idrissa Gueye i zagrał ją do niepilnowanego Richarlisona, którego techniczny, podkręcony strzał pod poprzeczkę zdołał efektownie wybronić Neto.

Remis stał się faktem kilka minut później. Po chaotycznej i niedokładnej próbie oddalenia niebezpieczeństwa od własnej bramki przez Valencię, piłka trafiła do Theo Walcotta. Były zawodnik Arsenalu na małej przestrzeni w imponujący sposób ograł czterech zawodników „Nietoperzy”, po czym zagrał prostopadłe podanie w pole karne do Cenka Tosuna. Napastnik The Toffees bez przyjęcia piłki celnie uderzył w kierunku dalszego słupka, nie dając szans Neto. 1:1 w 17. minucie meczu.

Podopieczni Marcelino odpowiedzieli już po pięciu minutach. Ponownie akcję zagraniem na skrzydło (tym razem prawe) przyspieszył Rodrigo. Piccini, mając dużo czasu i miejsca, dośrodkował idealną piłkę zwrotną w pole karne do niepilnowanego reprezentanta Hiszpanii, który strzałem głową posłał piłkę obok bezradnego Maartena Stekelenburga. 1:2!

Valencia ponownie krótko cieszyła się z prowadzenia. W 30. minucie spotkania rzut rożny wykonywany przez Gylfiego Sigurðssona wykorzystał Michael Keane. Rosły stoper uprzedził w polu karnym Kondogbię i strzałem głową zakończył strzelanie bramek w pierwszej odsłonie meczu. 2:2.

Od początku drugiej połowy na boisku zameldowali się Jaume oraz Wass, natomiast po stronie gospodarzy obiektu Goodison Park okazję debiutu otrzymał pozyskany z FC Barcelony Lucas Digne. Właśnie lewy obrońca w 67. minucie sparingu zagrał płaskie, przecinające pole karne dośrodkowanie, które na dalszym słupku mógł zamknąć niepilnowany Richarlison. Zabrakło mu jednak ułamku sekundy, by dosięgnąć piłki.

Ostatni cios zadały jednak „Nietoperze”. W 76. minucie nieporozumienie dwójki obrońców Evertonu wykorzystał Daniel Wass. Duńczyk odebrał im piłkę, przebiegł z nią kilkanaście metrów, po czym huknął z okolicy 20 metrów tuż pod poprzeczkę. Valencia po raz trzeci wychodzi na prowadzenie, które tym razem udaje się dowieźć do samego końca meczu! 2:3!

Przed Valencią ostatnie starcie w ramach pretemporady. 11 sierpnia o 21:30 Los Ches w tradycyjnym już meczu o Trofeo Naranja zmierzą się z Bayerem 04 Leverkusen.

Pretemporada: EVERTON FC – VALENCIA CF 2:3 (2:2)

Bramki: Rodrigo (6’, 0:1), Tosun (17’, 1:1), Rodrigo (22’, 1:2), Keane (30’, 2:2), Wass (76’, 2:3)

Everton FC: Stekelenburg, Jagielka ©, Keane, Baines (Digne, 46’), Coleman, Schneiderlin, Gueye (Davies, 73’), Sigurðsson (Dowell, 85’), Richarlison (Lookman, 80’), Walcott (Sandro, 59’), Tosun (Calvert-Lewin, 73’).

Valencia CF: Neto (Jaume, 46’), Diakhaby (Vezo, 68’), Garay (Murillo, 77’), Gayà (Lato, 66’), Piccini (Montoya, 68’), Kondogbia (Kangin Lee, 77’), Parejo ©, Ferrán (Wass, 46’), Soler (Jordi Escobar, 84’), Rodrigo (Zaza, 66’), Mina (Medrán, 84’).

Kategoria: Mecze | własne | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (0)