VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Dynamiczny rozwój Kangina Lee

Wojciech Ciuraj, 10.05.2018; 14:31

Czy 17-latek zostanie kolejną gwiazdą turnieju w Tulonie?

Marcelino García Toral jest zachwycony postępami poczynionymi przez Kangina Lee. Siedemnastoletni zawodnik prezentuje wzorową postawę na treningach z pierwszym zespołem. Trenerzy zwracają uwagę na szybkość, z jaką pochodzący z Korei Południowej piłkarz przyswaja wskazówki sztabu szkoleniowego. Już wkrótce młody canterano skonfrontuje swoje umiejętności z innymi utalentowanymi zawodnikami na prestiżowym turnieju młodzieżowym we francuskim Tulonie.

Intencją sztabu, a także włodarzy klubu jest systematyczne wprowadzanie najbardziej utalentowanych juniorów do pierwszego zespołu. Już wkrótce zaledwie 17-letni Kangin może dołączyć do rok starszego Ferrána Torresa. Trener zespołu rezerw — Miguel Grau pracuje nad zwiększeniem wszechstronności pochodzącego z Azji piłkarza. Sztab widzi w nim w przyszłości wzmocnienie formacji ataku, gdzie mógłby pełnić podobną rolę do Rodrigo Moreno. W niedzielnym meczu z Sabadell młody zawodnik wyszedł w podstawowym składzie i zwieńczył udany występ zdobyciem jednej z bramek. W rezerwach Valencii Koreańczyk ustawiany jest na różnych pozycjach w pomocy, co ma pomóc mu w proporcjonalnym rozwoju i pełnym wykorzystaniu swojego potencjału.

Dwudziestego siódmego maja młody Koreańczyk uda się wraz ze swoją reprezentacją na młodzieżowy turniej do Toulon gdzie wiele lat wcześniej rozbłysły gwiazdy takich zawodników jak Rui Costa, Thierry Henry czy Juan Román Riquelme. Co ciekawe Kangin Lee w południowej Francji będzie mierzył się zawodnikami kilka lat starszymi, bowiem limit wieku dopuszczający do udziału w turnieju wynosi 21 lat.

Kategoria: Ogólne | Superdeporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE
1. LimaK10.05.2018; 18:03
Ciekawe czy "zabawi" na dłużej w Valencii? Oby ;)