Karol Kotlarz, 14.03.2018; 12:11

Co słychać u cedidos?

Pięciu z dziewięciu piłkarzy Valencii przebywających na wypożyczeniu w innych klubach pojawiło się na murawie w miniony weekend. Po zmianie na stanowisku trenera w podstawowym składzie São Paulo znalazł się Aderlan Santos.

Obrońcy

Aderlan Santos (São Paulo FC) – po raz pierwszy od dłuższego czasu Brazylijczyk wystąpił w podstawowym składzie swojego zespołu w meczu z Red Bull Brasil (3:1). Wpływ na pojawienie się stopera w wyjściowej jedenastce miała mieć zmiana szkoleniowca São Paulo.

Aymen Abdennour (Olympique de Marseille) – cały mecz z Tuluzą Tunezyjczyk spędził na ławce rezerwowych.

João Cancelo (Inter) – Portugalczyk rozegrał 90 minut w spotkaniu z Napoli, zremisowanym bezbramkowo przez Inter.

Cancelo podpadł w ostatnim spotkaniu swojemu trenerowi. Portugalczyk nie był zadowolony z decyzji Luciano Spalettiego, który w przerwie meczu zmienił pozycję Cancelo z prawego na lewe skrzydło. Sam szkoleniowiec twierdzi, że Portugalczyk za dużo narzeka:

Jeśli Cancelo słabiej radzi sobie na prawej, powie ci, że lepiej radziłby sobie 10 metrów wyżej. Jeśli słabiej zagra na lewej, powie ci, że powinien grać na prawej. Każdy piłkarz tak robi, ale on częściej niż większość”

Pomocnicy

Álvaro Medrán (Deportivo Alavés) – poza składem swojego zespołu, który mierzył się z Realem Betis (1:3).

Eugeni (Cadiz CF) – Hiszpan był poza składem swojej drużyny w meczu z rezerwami Sevilli, wygranym prze Cadiz 4:1.

Nacho Gil (Las Palmas) – skrzydłowy pojawił się w końcowych dziesięciu minutach spotkania z Villarreal, przegranego przez Las Palmas 0:2.

Fábian Orellana (Eibar) – skrzydłowy leczy kontuzję, której nabawił się w zeszłym tygodniu. Z tego powodu zabrakło go w meczu przeciwko Realowi Madryt.

Zakaria Bakkali (Deportivo) – Belg pojawił się w 66. minucie spotkania z Gironą, przegranego przez Deportivo 0:2.

Luis Nani (Lazio) – mecz z Cagliari (2:2) Portugalczyk rozpoczął na ławce rezerwowych, by pojawić się na końcowe piętnaście minut spotkania.

Do dość nieprzyjemnego wydarzenia z udziałem Naniego doszło podczas podróży powrotnej do Rzymu. Samolotem oprócz piłkarzy wracała również grupka fanów. Jeden z nich słownie zaczął atakować wypożyczonego z Valencii skrzydłowego. Portugalczyk zareagował na to dość agresywnie, doszło do rękoczynów, a według świadków musiało go uspokajać aż siedem osób.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (0)