Najlepszy Rodrigo w historii

Adam Musialik, 11.03.2018; 09:32

Świetny sezon strzelecki Hiszpana

Valencia i Marcelino García Toral cieszą się najlepszym Rodrigo Moreno w historii. Hiszpański napastnik zalicza najbardziej obfitą w bramki kampanię w swojej karierze.

Rodrigo Moreno strzela i jedzie dalej. Snajper znów strzelił dla Valencii i to dwa razy przeciwko Sevilli. W 25 minucie, Geoffrey Kondogbia podał piękną, górną piłkę za obrońców Sevilli, a Rodrigo wykorzystał szansę i strzelił na 1:0. W 67 minucie znów pojawili się ci sami bohaterowie. Francuz asystował, Hiszpan strzelał. Dzięki tym dwóm golom, wychowanek Celty Vigo, ma już dwanaście bramek w tym sezonie La Liga i przebił rekordowy dorobek w swojej karierze, który osiągnął grając Benfice, w sezonie 2013/14, kiedy to zdobył jedenaście bramek w 26 meczach ligi portugalskiej.

Ponadto Rodrigo jest najbardziej konkretnym graczem Valencii w polu karnym przeciwnika. Sumując bramki (12) i asysty (4) uczestniczył w 16 golach Los Ches. W tej konkretnej klasyfikacji prowadzi przed Santim Miną (11 bramek i 2 asysty); Danim Parejo, który zaliczył sześć asyst i sześć bramek oraz Gonçalo Guedesem, który ma teraz 7 bramek i 4 asysty.

Kategoria: Ogólne | valencia.eldesmarque skomentuj Skomentuj (7)