Betis w formie czy Barcelona bez?

Ulesław, 25.01.2007; 00:07
Remisem zakończyło się dzisiejsze zaległe spotkanie pomiędzy Realem Betis a FC Barceloną. W kontekście walki o mistrzostwo kraju, wynik ten na pewno cieszy, patrząc jednak z perspektywy zbliżającego się niedzielnego spotkania na Estadio Manuel Ruiz de Lopera pomiędzy Betisem a Valencią- jeśli nie niepokoi, to przynajmniej zastanawia.

Piłkarzom z Andaluzji zupełnie nie wiedzie się w tym sezonie. Na półmetku rozgrywek z dorobkiem 26. pkt zajmują 18 pozycję, a więc gdyby rozgrywki ligowe miały zakończyć się dzisiaj- "Los Verdiblancos" nie uniknęliby degradacji. Niedawno z klubem rozstał się były szkoleniowiec- Javier Irureta (nie mogąc dojść do porozumienia z zarządem, zrezygnował), a zespół pod wodzą jego następcy - Luisa Fernandeza - po obiecującym początku- m.in. zwycięstwie 1-0 z Celtą i bezbramkowym remisie w Pucharze Króla z Realem Madryt, przegrał z Osasuną aż 5-1. Ostatnie mecze "biało - zielonych" to jednak pasmo 3 remisów, każdy 1-1: kolejno rewanż 1/8 Pucharu Króla- remis w Madrycie z Realem i awans do ćwierćfinału tych rozgrywek, remis z Racingiem, a wreszcie - z Barceloną.

"Dumie Katalonii" nie pomogły takie gwiazdy jak Ronaldinho, Deco, czy będący w rewelacyjnej ostatnio formie- Javier Saviola. To gospodarze oddali więcej strzałów na bramkę Victora Valdeza, także oni pierwsi zdobyli bramkę- sztuki tej dokonał w 36. minucie spotkania Brazylijczyk Robert. Wyrównującą bramkę w 60 minucie zdobył Rafael Marquez. W meczu sędzia pokazał 6 żółtych kartek- 2 z nich obejrzeli najbliżsi rywale Valencii.

Forma Blaugrany także nie jest ostatnio najwyższa. W ostatnich 6 ligowych spotkaniach, podopieczni Franka Rijkarda wygrali tylko raz, 3-krotnie remisowali, a raz z boiska schodzili pokonani. Spadek formy zresztą większości klubów z czołówki, przy świetnych wynikach Valencii, pozwolił "Nietoperzom" znów znaleźć się w ścisłej czołówce. Walka o zwycięstwo w Primera Division zapewne będzie bardzo emocjonująca, aż do ostatniej kolejki.

Mając na uwadze ostatnie występy "vardiblancos", niedzielny mecz na pewno do łatwych nie będzie należał. Chociaż drużynie Luisa Fernadeza do zespołu który w Lidze Mistrzów ograł Chelsea na pewno wiele jeszcze brakuje, wydaje się, że najgorsze chwile fani "Verdiblancos" mają już za sobą. Niedzielny mecz da nam też możliwość pośredniego porównania gry odwiecznych rywali, w spotkaniach przeciwko andaluzyjskiemu klubowi. Miejmy nadzieję, że z tej konfrontacji zwycięsko wyjdzie zespół Valencii, dodając kolejne zwycięstwo do obecnych sześciu już z kolei.

Na koniec trochę statystyki: Wyniki rywalizacji Realu Betis i Valencii, w pięciu ostatnich sezonach:

Sezon obecny:

Jak widać, w ostatnich 11 meczach, Valencia wygrywała aż 8 razy, dwukrotnie padł remis, a tylko raz górą okazali się piłkarze "Verdiblancos".

Kategoria: | własne skomentuj Skomentuj (12)