Silva ratuje remis; Getafe 1:1 Valencia

Ruben, 11.01.2007; 01:33
W pierwszym spotkaniu 1/16 Pucharu Króla, Valencia zremisowała z Getafe 1:1. Bramkę na wagę remisu , w doliczonym czasie gry, zdobył Silva. Rewanż, już 17 stycznia na Mestalla.

Getafe zasłużyło na wygraną w tym spotkaniu. Gospodarze pozostawili po sobie lepsze wrażenie. Stworzyli bowiem, znacznie więcej klarownych sytuacji, do zdobycia gola, niż drużyna z Mestalla.

Spotkanie rozpoczęło się pół godziny później, z powodu problemów z oświetleniem. Pierwsze chwile na madryckim stadionie, musiały mocno zdeprymować podopiecznych Quique. Ciemności, niska temperatura i szok już w pierwszej minucie spotkania. Po błędzie Butelle, który zbyt późno wyszedł do dośrodkowania, Paunovic posłał piłkę do siatki i tuż po gwizdku sędziego było już 1:0.

Ches odpowiedzieć mogli tylko w jeden sposób - atakiem. Gospodarze oddali pole, ale jak się okazało tylko na chwilę. Z czasem to oni coraz częściej byli w posiadaniu piłki, kontrolując przebieg spotkania.

Dominacja Getafe

Albelda i Hugo Viana przegrywali walkę w środku pola. Grający na tych pozycjach w drużynie rywali, Casquero i Celestini, przewyższali ich tego wieczoru o klasę. Na prawej stronie starał się Joaquin, ale w żaden sposób nie mógł poradzić sobie z kryjącym go Paredesem.

Mimo dominacji podopiecznych Schustera, Valencia miała kilka okazji aby doprowadzić do remisu. Idealną sytuację do pokonai Luisa miał Morientes , jednak piłka po jego strzale nieznacznie minęła bramkę. Pierwsza odsłona, zakończyła się prowadzeniem Getafe, które mogło spokojnie prowadzić, przynajmniej 2:0.

Początek drugiej połowy, był niemal identyczny jak obraz gry w pierwszej, co skłoniło Quique do dokonania szybkich zmian. W 57 minucie, Morientesa zmienił Villa, a trzy minuty później, niewidocznego Vianę zastąpił Baraja.

Zmiany, oraz dwa niepodyktowane przes sędziego karne dla gospodarzy, uskrzydliły nieco Blanquinegros. Niestety nie obyło się bez przykrych wydarzeń. Znani z rasistowskich zachowań kibice Getafe, tym razem za cel ataków obrali sobie Miguela. Sędzia był zmuszony, na chwilę, przerwać mecz.

Silva ratuje remis

Ostatnie dziesięć minut należało do Ches. Zamknęli oni podopiecznych Schustera na ich połowie. Tena i Alexis dwoili się i troili w obronie, jednak nie udało im się zatrzymać Silvy, który w 91' minucie, mocnym strzałem lewą nogą, doprowadził do remisu.

To już któreś z rzędu spotkanie, w którym Valencia pokazuje dosyć przeciętną, niemrawą grę. Na razie, podopieczni Quique wychodzą jednak obronną ręką, z kolejnego pojedynku. Rewanż już 17 stycznia, a wcześniej, bo już za tydzień, czekają nas derby Walencji. Na Mestalla Nietoperze podejmować będą drużynę Levante.

Getafe 1:1 Valencia

Statystyki: Raport po meczowy

Getafe: Luis; Cortés, Alexis, Tena, Paredes; Redondo, Celestini, Casquero (m.70, Alberto), Nacho (m.70, Albín); Verpakopvskis (m.78, Manu) i Paunovic.

Valencia: Butelle; Miguel, Ayala, Albiol, Curro Torres; Albelda (m.77, Marchena), Hugo Viana (m.60, Baraja), Joaquín, Silva; Angulo i Morientes (m.57, Villa).

Sędzia: Rodríguez Santiago
Żółte kartki: Casquero (m.15) i Luis (m.70) dla Getafe, Curro Torres (m.42) dla Valencii.

Stadion: Coliseum Alfonso Pérez
Widzów: 4.000

[i]foto: valenciacf.es[/i]

Kategoria: | marca.com/valenciacf.es skomentuj Skomentuj (15)

1. ruben12311.01.2007; 02:48
Flores Fuera!!!

Wstydze sie jak patrze na taka gre Valencii, ale tego fuksiarza bronia jeszcze wiekszym fuksem zdobywane wyniki.

Panie flores , miej pan godnosc , z reszta limit szczescia sie wyczerpie , a z Interem zapowiadam (choc mnie to boli) blamaz!!!

Zero srodka pola, zero pomyslu.

Nie obchodza mnie wyniki jak wstyd jest patrzec na tak grajaca valencie.I nie przesadzam.
2. Angelo11.01.2007; 05:48
Ruben123 jakby Ci to powiedziec?:> dopiero teraz to zauwazyles?
Flores spodziewal sie ze bedzie trudny mecz i zagral tak jak zwykle czyli na REMIS.a na domiar zlego kazdy ma u niego duzy kredyt zaufania na czele z Juanem Solerem,ktory chyba kompletnie nie zna sie na pilce bo jak mozna patrzec dalej jak Valencia kaleczy PILKE? az czlowieka szlag trafia ze mamy takich amatorow w Klubie.

Amunt Valencia
:valencia:
Amunt Guss Hiddink :valencia:
3. lasio11.01.2007; 07:37
spokojnie przecież to był wyjazdowy mecz z 1- ligową drużyną ze środka tabeli. QSF zapowiadał że nie będzie łatwo- i nie było. z resztą myśleliście że pojedziemy po Getafe jak walec?? złudzenia... z resztą popatrzcie na wynik Sevilli- z 3- ligowcem nie wygrała choć lepszą piłkę teraz od nas grają (z resztą nie tylko od nas ale w całej Hiszpanii). 1:1 na wyjeździe ze średnim Getafe to nie jest zły wynik, bo taki wynik daje nam awans do 1/4 CDR a czeka nas przecież mecz u siebie. tak na marginesie Getafe przez 80 minut dominacji strzeliło tyle samo bramek co VCF przez 10 minut. wniosek: Butelle nawalił, obrona dobrze, napad też w miare dobrze bo były sytuacje (El Moro), kiepsko ze środkiem, który odpowiednio pracowac zaczął dopiero pod koniec meczu.

Amunt Valencia!!
4. tapczan11.01.2007; 08:10
Skoro nie mamy środka pola, to jak Flores ma go stworzyć? Baraja to juz nie to co kiedyś, jednak nawet w obecnej formie, gra zdecydowanie lepiej niż Viana. Po jego wejściu gra VCF sporo się poprawiła. Nie mam pojęcia czego Wy wymagacie od Floresa. Nie mamy przeciez niczego lepszego w środku pola niż Pipo, trudno sie więc spodziewać jakieś kreatywnej gry. Zdecydowanie lepiej mogłoby to wyglądać, gdyby skrzydełka działały, ale w tym meczu ponoć Angulo i Joaquin (znowu...) jedyne co robili to tracili piłki.

Poczekajmy na powrót Vicente i lepszą formę Joaquina (ten gorszej grać juz nie moze), wtedy mamy prawo wymagać czegoś więcej niz wyniku.
5. pedro11.01.2007; 10:57
Jeszcze poczekajmy, jeszcze się nie spieszmy ...
Czytałem, że zarówno Viana, jak i Albelda grali beznadziejnie.
A może odkupić od Getafe ich pomocników - Casquero i Celestiniego, skoro grają dużo lepiej niż nasi? Tak naprawdę powinniśmy dostać w d. bez dwóch zdań.
Wnioski od dłuższego czasu są podobne - nie mamy klasowych zawodników (oprócz Barajy i Albeldy w dobrej formie)w środku pola, Joaquin zawodzi, Moro też jakoś się opuścił, a Angulo to Angulo... Jeden Villa + Silva wiosny nie uczynią.
Fart kiedyś się skończy, przychylność sędziów zamieni się w stronniczość i co wtedy?
Pewnie wrócimy do wyników z listopada - a więć do remisów i porażek w żenującym stylu.
No, ale to "tylko" Puchar Króla - zobaczymy na co stać Valencię w derbach z Levante. ;)
6. frE11.01.2007; 11:25
a najsmutniejsze jest to ze za 20 milionow euro (wydanych na cienkiego Joaquina) mielibysmy Alexisa,Celestiniego i Casquero :(
7. ser2311.01.2007; 11:26
no jasne, to tylko puchar krola...

oczywiscie zgadzam sie z wasza krytyka floresa bo tez uwazam ze to to trener nie na miare CHE'S tylko Getafe czy Levante...(chociaz moze Valencia to teraz druzyna na miare Getafe i Levante-zastanowiliscie sie nad tym?)

ale zgadzam sie tez z tym co powiedzial tapczan-na chwile obecna nie mamy czym grac i juz nie chodzi o kontuzje bo w tej kwestii nasza sytuacja wyglada coraz lepiej, ale o forme poszczegolnych graczy ktora jest podobna do tej jaka nasza kadra zawsze prezentuje na wiosne...

najgorsze jest to ze teraz zapewne
pokonamy Levante z 3:1, apotem uporamy sie z Getafe i awansujemy dalej i wg solera i floresa wszystko bedzie cacy-szkoda ze tylko z wierzchu, w srodku mamy ogromne problemy..

AMUNT !!!
8. Ruben11.01.2007; 12:38
Już nie róbcie z Celestiniego i Casquero władców środka pola. Fakt w tym meczu zagrali dobrze, ale byli mocno zmobilizowani.

To jest dobry rezultat, jak na wyjazd i jak na CDR. W końcu ten puchar słynie z odpadania faworytów czasem z 3liogowcami.

Jeżeli z Levante coś zagrają sensownego, to dalej musi być tylko lepiej.

Gdyby Pipo nie złapał formy w najbliższym czasie, to po powrocie Vicente, spróbowałbym zagrać Silvą w środku, zwłaszcza w u siebie.
9. pedro11.01.2007; 13:25
Jeśli chodzi o Casquero i Celestiniego to była z mojej strony ironia. Faktem jest, że Viana niewiele wnosi do gry i trzeba na jego miejsce sprowadzić kogoś takiego jak Diego czy van der Vaart.
Jak się prowadzi dobrą politykę transerową pokazuje Sevilla - nie trzeba wydawać kroci, żeby zebrać świetnych zawodników i zbudować drużynę z prawdziwego zdarzenia.
Nie trzeba przywiązywać się za bardzo do nazwisk, bo nie ma ludzi niezastąpionych. Mieli Reyesa, Ramosa czy Baptistę, a jak odeszli okazało się, że dzięki mądrym transferom, dobremu szkoleniu młodzieży i mądremu zarządzaniu klubem można osiągać sukcesy.
Ilu podobnych Alvesów czy Fernandezów (to już przykład zaradności Villareal) biega po boiskach?
10. fornalo11.01.2007; 14:02
Rowniez przylaczam sie do glosow krytyki odnosnie gry Ches ale jednoczesnie chcialbym zazanaczyc ze akurat w batalii z Interem taka gra moze byc skuteczna.Widzialem wlochow w kilku meczach i rzeczywiscie graja efektowny futbol jednakze z nami napewno nie zagraja tak jak z empoli czy cagliari.Pomimo tego taki klub jak valencia nie moze grac w ten sposob...to nie przystoji druzynie o takiej renomie i takiej przeszlosci.AMUNT
11. KibicRealu11.01.2007; 14:13
E tam.Graliście z wymagającym rywalem.W końcu Getafe gra u siebie naprawdę dobrze,nie pozwala rywalowi dojść do głosu.Ciężko z nimi ;) PS.Poprawcie wynik pod "Ostatni mecz" bo napisaliście,że Getafe wygrało 3:1.Pozdrawiam.
12. r24311.01.2007; 15:13
kolejny niestety bezbarwny i nie ciekawy mecz zakończony szczęsliwym remisem VALENCI... :confused: ... brakuje nam ofensywnego pomocnika... granie dwoma defensywnymi pomocnikami BARAJA i ALBELDA nie przynosiu już takiego efektu jak za czasów BENITEZA a po za tym to juz nie tel lata obaj panowie są juz koło 30-stki... :confused: ... trzeba by było rozejżeć się za jakimś ofensywnym pomocnikiem... nie oszukujmy się coraz częściej brakuje nam sprzedanego AIMARA!!!!!!!!!!!!! (zupełnie nie rozumiałem i nie rozumiem tego posunięcia klubu)... !!!!!!!! ... można mówić co się chce na niego ale nadawał kolektyw grze VALENCI... :valencia:
13. $@$11.01.2007; 16:24
ten link do skrotu jest dobry bo mi nie chce go wczytac ? :confused:
14. m198811.01.2007; 16:51
Kibice Getafe nie popisali się w trakcie środowego meczu Pucharu Króla z Valencią (1:1).
Fani gospodarzy obrzucali rasistowskimi obelgami czarnoskórego obrońcę Che Miguela, co grozi Getafe kolejną karą. (primeradivision.pl)