Fenerbahce vs. Valencia 1:2

Tapczan, 21.07.2006; 10:22
Valencia odniosła swoje drugie zwycięstwo w sparingowych meczach przygotowujących do nowego sezonu, pokonując tym razem tureckie Fenerbahce 1:2, po bramkach Barajy oraz Regueiro.

Początek spotkania zdecydowania należał do ekipy debiutującego na ławce trenerskiej Fenerbahce Zico. Przygotowujący się do nowego sezonu o kilka dni dłużej niż Nietoperze piłkarze tureckiego klubu, przejęli na początku meczu inicjatywę, czego efektem były kilka okazji pod bramką Butelle. Golkiper Che dobrze wywiązywał się ze swoich zadań, skapitulował jednak w 23 minucie, gdy indywidualną akcją prowadzenie dla Fenerbahce objął Alex. Do tego momentu gra podopiecznych Quique Floresa wyglądała bardzo chaotycznie, obrońcy mieli problemy ze zrozumieniem, Angulo i Mista dublowali swoje pozycje, a Pallardó i Baraja w środku boisku mieli problemy z rozegraniem piłki. W 27 minucie, przepięknego gola wyrównującego zdobył "El Pipo”, uderzając piłkę z ok. 30 metrów w samo okienko bramki strzeżonej przez Demirela. Gol ten dał sygnał Nietoperzom do ataku i tamtej chwili, to hiszpańska ekipa przejęła kontrolę nad meczem i coraz bliższa była zdobycia kolejnej bramki. Pomimo wielu prób nie udało się to jednak przed upływem pierwszej części spotkania.

W drugiej połowie Quique dał szansę Regueiro i Gavilanovi, którzy zmienili kolejno Mistę oraz Pablo Hernandeza. Obaj wprowadzeni gracze wnieśli odrobinę świeżości w poczynania Nietoperzy, wykorzystując swoją szybkość do stworzenia miejsca dla wbiegających napastników. To właśnie po ich akcji, padła druga bramka dla Valencii, którą w swoim stylu zdobył Urugwajczyk, przypadkowo umieszczając piłkę w siatce przy próbie dośrodkowania. Przed upływem regulaminowych 90 minut doszło jeszcze do małego incydentu, przez który sędzia zmuszony był zakończył mecz przed czasem, ponieważ na boisko wbiegli kibice tureckiego klubu, uniemożliwiając tym samym dalsze kontynuowanie gry.

SKŁADY OBU DRUŻYN:

Fenerbahce 1: Demirel, Ozat, Arat, Turaci, Balci, Marco Aurelio, Yozgatli, Boral, Alex, Biryol, Senturk. Zagrali także Zengin, Adin, Cevahir, Baris.

Valencia CF 2: Butelle, Curro Torres, Moretti, David Navarro, Albiol, Pallardó, Pablo, Baraja, Mista, Angulo, Vicente. Zagrali także Regueiro, Gavilán, Mora, Nacho Insa, Aarón.