VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

9. KEVIN GAMEIRO

« Wstecz

Gameiro

imię i nazwisko: Kévin Gameiro
narodowość: Francuz
data urodzenia: 09/05/1987
miejsce urodzenia: Senlis, Francja
wzrost/waga: 172 cm/69 kg
poprzednie kluby:Strasbourg, Lorient, Paris Saint-Germain, Sevilla, Atlético Madryt

Biografia

Francuski napastnik z portugalskimi korzeniami pierwsze kroki stawiał w 1993 roku w klubie Marly-la-Ville. Spędził tam sześć lat i następnie przeniósł się do zespołu Chantilly. Pierwszym zespołem Gameiro w seniorskiej karierze był Strasbourg. Spędził tam trzy lata, rozegrał 58 spotkań, w których 10 razy trafił do siatki.

W roku 2008 został piłkarzem Lorient. W tym okresie 120 razy pojawił się na boisku i zdobył 56 goli. Bardo dobra forma strzelecka zaowocowała transferem do Paris Saint-Germain w czerwcu 2011 roku. Piłkarz przeszedł do klubu ze stolicy za 11 mln euro. Spędził w Paryżu dwa sezony, żeby w 2013 roku zmienić otoczenie i stać się zawodnikiem Sevilli.

W zespole z Andaluzji był kluczowym napastnikiem, wystąpił 145 razy i strzelił 67 bramek. Francuz trzy razy z wygrał z Sevillą Ligę Europy. Sukcesy napastnika oraz świetna dyspozycja sprawiły, że w 2016 roku zgłosił się po niego zespół Atlético Madryt.

Podczas dwóch sezonów w Madrycie Gameiro pojawił się na boisku 82 razy i trafił do bramki 27 razy. Często pełnił rolę zmiennika, a powrót Diego Costy jeszcze bardziej sprawił, że pozycja snajper się osłabiła.

W sierpniu 2018 roku napastnik opuścił zespół z Madrytu na rzecz Valencii. Kwota, która „Nietoperze” zapłaciły za Francuza to 16,5 mln euro oraz 2mln euro zmiennych.

« Wstecz