VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

5. GABRIEL PAULISTA

« Wstecz

Gabriel Paulista

Imię i nazwisko: Gabriel Armando de Abreu
narodowość: Brazylijczyk
data urodzenia: 26/11/1990
miejsce urodzenia: São Paulo, Brazylia
wzrost/waga: 187cm/79kg
kluby:Vitoria, Villarreal, Arsenal

Biografia

Karierę piłkarską zaczynał w klubie Vitoria gdzie grał w młodzieżowej drużynie. W 2010 roku awansował do seniorów w podstawowym składzie w meczu mistrzostw stanu Bahia. W tym samym roku zadebiutował również w Serie A w meczu przeciwko Flamengo.Tego samego sezonu grał również w rozgrywkach Copa do Brasil na nietypowej dla siebie pozycji – prawego obrońcy.

Rok 2011 przyniósł brazylijskiemu defensorowi więcej regularności. Rozegrał w pierwszym składzie 35 spotkań. Rok później przedłużył kontrakt z obecną drużyną do 2016 roku. W 2013 roku sięgnął z zespołem Vitorii po mistrostwa stanowe oraz został wybrany najlepszym obrońcą rozgrywek.

Po udanym sezonie w sierpniu po obrońcę zgłosił się hiszpański Villarreal, z którym Gabriel podpisał pięcioletni kontrakt. Zadebiutował w zremisowanym 1:1 meczu przeciwko Atletico jako zawodnik pierwszego składu. Łącznie Paulista rozegrał 50 spotkań w barwach Villarrealu.

W zimowym okienku transferowym sezonu 15/16 Brazylijczyk został piłkarzem londyńskiego Arsenalu. W transakcje wówczas włączony został Joel Campbell, który trafił na wypożyczenie do hiszpańskiej drużyny.

Po dwóch sezonach rozegranych w Anglii Gabriel, w sierpniu 2017 trafił do zespołu „Nietoperzy”. Kwota transferu wyniosła 11 mln euro.

« Wstecz