VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

4. ADERLAN SANTOS

« Wstecz

Aderlan Santos

Imię i nazwisko: Aderlan Leandro de Jesus Santos
narodowość: Brazylijczyk
data urodzenia: 09/04/1989
miejsce urodzenia: Salgueiro, Brazylia
wzrost/waga: 193cm/83kg
kluby: Salgueiro Atlético Clube, Araripina Futebol Clube, C.D. Trofense, S.C. Braga

Biografia

Urodzony w Salgueiro obrońca zadebiutował w brazylijskiej Serie C w drużynie ze swojego rodzinnego miasta w 2008 roku, wcześniej występując w młodzieżowym zespole. Latem 2010 po roku wypożyczenia w Araripina Futebol Clube, przeniósł się do portugalskiego drugoligowca, mianowicie C.D. Trofense. 29 sierpnia odnotował debiut strzelając gola w przegranym 2:1 meczu przeciwko Gil Vicente FC. W Trofense Santos sześć razy wpisał się na listę strzelców w 28 spotkaniach.

11 lipca 2012 roku podpisał dwuletni kontrakt z zespołem Bragi. Na początku występował w zespole rezerw, jednak po dobrych występach otrzymał możliwość zagrania w pierwszym zespole. Swoje pierwsze 90 minut rozegrał w marcu w wygranym meczu przeciwko Marítimo. Pierwsze trafienie zanotował w maju rok później przeciwko Moreirense F.C. W tym samym roku podpisał również 5-letni kontrakt z Bragą, który zawierał klauzulę wynoszącą 20 mln €.

Aderlan Santos był pewnym graczem pierwszego składu przez 2 sezony, co ściągnęło zainteresowanie europejskich klubów m.in. Monaco oraz Valencii. 27 sierpnia 2015 roku Aderlan Santos został graczem Valencii. Kwota, za która przeszedł do klubu ze stolicy Lewantu wyniosła 9,5 mln €.

« Wstecz