VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Jaume: „U siebie możemy przejść każdego”

Michał Kosim, 06.02.2018; 23:16

Konferencja przed rewanżem CdR

Na dwa dni przed spotkaniem decydującym o awansie do finału Pucharu Króla, Jaume Doménech wziął udział w zorganizowanej przez klub konferencji prasowej. Głównym tematem był mecz z Barceloną, choć nie zabrakło pytań choćby o Guedesa i jego gotowość do gry.

Musisz być bardzo zmotywowany z racji szansy na awans do finału, grając z takim rywalem jak FC Barcelona przy zapełnionej Mestalli...

Tak, byliśmy podekscytowani możliwością dojścia do finału od samego początku i jesteśmy o krok od celu. Wiemy, że będzie to trudne, ale jesteśmy zmotywowani. Na Mestalli, z wsparciem naszych kibiców i dobrą grą, jesteśmy w stanie awansować.

Czy to największy mecz w twojej karierze?

Możliwe, że największy. Nigdy nie grałem w spotkaniu ważącym o grze w finale, ale występowałem w Lidze Mistrzów i innych wielkich pojedynkach. Podchodzę do niego ze stuprocentową pewnością siebie.

Jak ma się Guedes?

Trenuje i wygląda dobrze. Reszta nie należy do moich kompetencji.

Dlaczego Valencia powinna wierzyć w powrót do gry?

Myślę, że Valencia w półfinale, grając u siebie, może przejść każdy zespół na świecie. Tam (na Camp Nou – przyp. red.) pokonali nas 1:0 i jestem przekonany, że odwrócimy losy dwumeczu. Czemu nie?

Czy myślałeś o przejściu do finału?

Nie chcę za dużo o tym myśleć, bo będę w połowie drogi do szaleństwa. Skupiam się na meczu, w końcowym rozrachunku liczy się wynik, ale myślenie o tym sprawia, że włosy jeżą mi się na karku. Mam nadzieję, że Bóg da nam szczęście i wszystko pójdzie dobrze.

Jak przygotowujecie się do meczu? Bierzecie pod uwagę, że niemal zawsze strzelają i będziecie musieli zdobyć trzy bramki czy spróbujecie wygrać 1:0, doprowadzając do dogrywki?

Przygotowujemy się do zwycięstwa. To jasne, że awansowalibyśmy przy 2:0 lub 3:1, ale jest wiele możliwości.

W ostatnich spotkaniach graliście dobrze pod kątem defensywnym, jednak z różnych powodów traciliście bramki. Jak możecie tego uniknąć?

Tak czy inaczej gramy dobrze w obronie; raz straciliśmy bramkę po cudownym trafieniu Correi z daleka, natomiast przeciwko Barçy moment geniuszu Messiego doprowadził do bramki. Musimy w chwili, gdy stwarzają sobie dogodną okazję powstrzymać ich przed trafieniem, ale ciężko nad tym pracujemy.

Czy kupujesz przejście po karnych i zostanie bohaterem?

Zobaczymy, zostanie bohaterem nie jest najważniejsze, ale kupuję przejście dalej w dowolnych okolicznościach. Bycie w finale byłoby bardzo ważne zarówno dla nas jak i dla fanów.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE
1. Vicente7307.02.2018; 09:57
Vicente73Wygrywamy 1-0, Jaume broni trzy jedenastki w serii karnych i jedziemy z Sevillą w finale!!!

Iiiiiiiiiiihhaaaaaaaa!!!!!!!!!
2. KilyVCF07.02.2018; 16:43
KilyVCF0:1 / 0:2

3. Vicente7307.02.2018; 22:41
Vicente73Odejdź. ;)