VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Brak porozumienia ws. Guedesa? (aktualizacja)

Michał Kosim, 20.12.2017; 16:53

Klub dementuje doniesienia

W środowym egzemplarzu L’Équipe pojawił się artykuł, który zapewniał o porozumieniu pomiędzy PSG a Valencią w kwestii definitywnych przenosin Gonçalo Guedesa na Mestalla za 35 mln €.

Jak twierdzono w publikacji, klub z Paryża w związku z problemami z Finansowym Fair Play, spowodowanymi transferami Neymara i Mbappé, będzie zmuszony pozbyć się kilku zawodników. Dobre relacje Petera Lima i Nassera Al-Khelaïfiego oraz osoba Jorge Mendesa miały pomóc w ustaleniu wyjątkowo niskiej kwoty wykupu: zaledwie 35 mln €. Warto przypomnieć, że Paris Saint-Germain kupiło Portugalczyka (który jest rewelacją obecnego sezonu LaLiga z trzema bramkami i pięcioma asystami na koncie) w styczniu 2017 roku za 30 mln €.

Lim jest częstym gościem Al-Khelaïfiego w strefie VIP na stadionie Parc des Princes. Ostatni raz Singapurczyk spotkał się z właścicielem PSG 29 listopada, kiedy to miał usłyszeć zaporową kwotę, jakiej klub oczekuje za 21-latka: 60 mln €. Wydaje się, że jest to kwota bliższa realnej wartości rynkowej zawodnika, co poddaje najnowsze doniesienia L’Équipe w wątpliwość – tym bardziej, że Guedesem już teraz zainteresowane są kluby, które byłyby w stanie zapłacić paryżanom więcej. Ponadto francuski klub miał wynegocjować z Benficą, że nie zapłaci im ok. 7 mln €, które były zawarte w umowie jako zmienne i bonusy.

Już kilka godzin później hiszpański AS – powołując się na rozmowę z oficjalnym źródłem, bezpośrednio związanym z Valencią – zaprzeczył, jakoby między Valencią a PSG doszło do porozumienia. Pokrywa się to z wypowiedzią Mateu Alemany’ego sprzed tygodnia, kiedy dyrektor sportowy Los Ches, zapytany o sytuację Guedesa, stwierdził, że przyszłość Portugalczyka dopiero się wyjaśni.

Z drugiej strony, ostatnia afera wokół negocjacji Barcelony z Griezmannem i widmo zakazu transferowego może wymusić na Valencii zaprzeczanie trwającym negocjacjom.

Aktualizacja:

Plaza Deportiva postanowiła zweryfikować kolejne informacje L’Équipe, tym razem mówiące o tym, że Benfica w ramach porozumienia zrzeknie się 7 mln €, które należałyby się jej z tytułu kolejnego transferu Guedesa. Pewne źródło związane z portugalskim klubem zdecydowanie zaprzeczyło, jakoby było to prawdą, co poddaje w wątpliwość cały tekst L’Équipe.

Kategoria: Transfery | L’Équipe / AS / PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE
Nie ma żadnych komentarzy.