VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

„Wszyscy w tym samym kierunku"

Tomek Stolarczyk, 18.12.2017; 13:15

Roberto Ayala o sytuacji w klubie

Pamiętający złote lata klubu z początku XXI wieku Roberto Ayala zabrał głos na temat obecnej sytuacji w drużynie. W paru słowach podsumował postawę podopiecznych Marcelino odnosząc się przy tym do własnych doświadczeń z czasów gry przy Mestalla.

„Valencia znajduje się w bardzo dobrej sytuacji. Teraz cała sztuka w utrzymaniu jej. Nie będzie łatwo, ale podążają dobrą drogą. Real Madryt i FC Barcelona w dłuższej perspektywie są zdecydowanymi faworytami do wygrywania ligi, bo posiadają bardzo szerokie kadry.”

Były kapitan reprezentacji Argentyny zauważa jednak również duży atut po stronie swojej byłej drużyny. Za takowy uważa obecność Marcelino. „Obecnie Valencia posiada przewagę w postaci bardzo dobrego trenera z określonym stylem i pomysłami. Dzięki temu wszyscy zawodnicy podążają w tym samym kierunku. Zjednoczenie się wszystkich graczy jest niesamowicie ważne. Fani ponownie mogą poczuć się dumni ze swojego klubu. Znam Mestalla i jeżeli są z Tobą, to możesz stać się nie do pokonania. Bardzo cieszy mnie obecna sytuacja w Valencii, mam nadzieje, że pozostanie tak już do końca.”

„Każdego roku, także gdy my odnosiliśmy największe sukcesy, Valencia musiała mierzyć się z klubami o większych budżetach. Nie wiem w którym momencie Atletico Madryt stało się tak silne i zdołało dołączyć do Realu i Barcelony, ale pod względem ekonomicznym zawsze stali oni na nieporównywalnie wyższym poziomie od nas. Mieli możliwość zakontraktowania najlepszych graczy na świecie.”

„Epoka Guardioli odcisnęła piętno na futbolu w całej Hiszpanii i Europie. Polityka Real Madryt opierała się natomiast na ściąganiu osób, trenerów i graczy z charakterami zwycięzców. To sprawiło, że obie drużyny obecnie znacząco różnią się od innych.”

„Valencia z początku XXI wieku była w stanie wsadzić głowę pomiędzy tych największych dzięki swojemu DNA skierowanemu na walkę, na poświęcenie, na porządek, na to by zawsze walczyć o zwycięstwo i nigdy nie spisywać niczego na porażkę. Teraz klub wreszcie odzyskał pozycję, którą stracił na długi czas. To wspaniałe, że takie rzeczy się dzieją, że istnieje taki inny typ futbolu, który pozwala na rywalizację z największymi.”

Kategoria: Ogólne | Superdeporte skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE
1. baraja18.12.2017; 13:59
barajaTo był jeden z moich ulubieńców, wspaniały gracz. Obserwowanie jego gry było czystą przyjemnością. Niesamowity walczak.
2. KilyVCF19.12.2017; 10:09
KilyVCFDosyć ciekawe wypowiedzi Roberto.
Z tym że właśnie problem jest żeby "to" utrzymać. Mam na myśli obecny stan w lidze.
Nie mówiąc już o pozycji w piłce którą osiągnęło Atletico.
Coraz trudniej teraz o to.
3. Jarunio19.12.2017; 13:18
JarunioMimo niewielkiego wzrostu, gracz wielkim duchem a do tego skakał najwyżej do główki. Jakby nie patrzeć jedna z ikon klubu choć nieładnie go kibice pożegnali