VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

„Dzięki Marcelino jestem w najlepszej formie”

Karol Kotlarz, 13.12.2017; 17:51

Wypowiedź obrońcy

Stoper Valencii, Gabriel Paulista, w wypowiedzi dla klubowego radia poruszył tematy atmosfery w zespole, rotacji na środku defensywy oraz pochwalił swoich kolegów z drużyny. Zdaniem Brazylijczyka to dzięki Marcelino, z którym współpracował już w Villarreal, utrzymuje dobrą dyspozycję.

„Jestem mu wdzięczny, że był do mnie cierpliwy, kiedy trafiłem do Villarreal w 2013 roku. To była trudna sytuacja sportowa, bowiem w Hiszpanii gra się o wiele szybciej niż w Brazylii. Marcelino zawsze daje wycisk, ale jeśli zrozumiesz co od ciebie oczekuje, możesz wyciągnąć z siebie wiele. Dzięki Marcelino jestem w najlepszej formie” — przyznał Gabriel.

Zdaniem brazylijskiego obrońcy za dobrymi rezultatami Valencii w obecnym sezonie stoi rodzinna wręcz atmosfera, jaka wytworzyła się w szatni: „Jesteśmy tu, w miasteczku sportu oraz podczas zgrupowań więcej niż z naszymi prawdziwymi rodzinami i dlatego to istotne, by trzymać się razem i kontynuować tę pracę”.

Od początku sezonu Marcelino pokazał, że na środku defensywy będzie stosował rotację, w wyniku czego na boisku pojawiały się już różne zestawienia stoperów. Gabriel Paulista uważa, że dzięki temu każdy ze środkowych obrońców świetnie się rozumie: „Rotacja jest bardzo ważna, wszyscy środkowi obrońcy trenują razem i nie ma jednej, ustalonej pary, dlatego też dobrze się ze sobą komunikujemy na boisku i wszystko idzie idealnie”.

Brazylijczyk wypowiedział się również na temat swoich dwóch kolegów z drużyny: Gonçalo Guedesa i Neto. Zdaniem obrońcy obaj są wyjątkowymi zawodnikami: „Neto swoimi decyzjami pomógł nam w wielu spotkaniach, jak choćby z Athletikiem czy w ostatniej kolejce z Celtą. Guedes jest bardzo młodym i szybkim zawodnikiem, przed nim wielka kariera”.

Kategoria: Wywiady | PlazaDeportiva | DeporteValenciano skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE
Nie ma żadnych komentarzy.