Podsumowanie meczów międzypaństwowych

Michał Kosim, 16.11.2017; 17:07

Jak grali „Nietoperze”?

Listopadowe wyjazdy na zgrupowania reprezentacji były dość udane dla zawodników Valencii. Nie grał jedynie Simone Zaza, który z powodu kontuzji kolana nie mógł pomóc w uchronieniu Włoch od barażowej klęski ze Szwecją.

Toni Lato (Hiszpania U-21)
Wychowanek „Nietoperzy” nie wystąpił w wygranym meczu przeciwko Islandii (1:0), dostając swoją szansę w pojedynku ze Słowacją, wysoko wygranym przez La Rojitę (5:1). Lewy obrońca wszedł na boisko w 70. minucie.

Nemanja Maksimović (Serbia)
Mimo zaledwie 130 minut rozegranych w tym sezonie przez Maksimovicia, w związku z urazem Ljubomira Fejsy 22-latek otrzymał powołanie na towarzyskie pojedynki z Chinami oraz Koreą Południową. O ile pierwszy z nich, wygrany przez Serbię 2:0, były zawodnik Astany obejrzał z ławki rezerwowych, tak w drugim (1:1) wystąpił w pełnym wymiarze czasowym, zbierając cenne minuty w kontekście walki o częstsze występy w klubie.

Carlos Soler (Hiszpania U-21)
Swoją pewną pozycję w młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii potwierdza Carlos Soler. Perła walenckiej szkółki spędziła na boisku najwięcej (bo aż 180) minut spośród wszystkich piłkarzy Valencii, którzy wyjechali na zgrupowania reprezentacyjne, rozgrywając całe mecze z Islandią oraz Słowacją. Hiszpania z kompletem 12 punktów zajmuje pierwsze miejsce w 2. grupie eliminacji do Mistrzostw Europy U-21, które odbędą się w 2019 roku.

Gonçalo Guedes (Portugalia)
Wypożyczony z PSG 20-latek przebojem wdziera się do reprezentacji Portugalii. Guedes rozegrał 75 minut w meczu przeciwko Arabii Saudyjskiej (3:0), asystując przy bramce byłego zawodnika Los Ches Manuela Fernandesa na 1:0 oraz zdobywając bramkę na 2:0. W drugim towarzyskim meczu, przeciwko USA (1:1), Gonçalo spędził na boisku 81 minut.

Guedes vs. Arabia Saudyjska

Rodrigo (Hiszpania)
26-letni napastnik w pierwszym towarzyskim spotkaniu listopadowego zgrupowania przeciwko Kostaryce musiał ustąpić miejsca w składzie La Furia Roja Álvaro Moracie oraz Iago Aspasowi, którzy podzieli się boiskowym czasem, rozgrywając po 45 minut. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Hiszpanii – 5:0. W pojedynku przeciwko przyszłorocznemu gospodarzowi Mistrzostw Świata, Rosji, Hiszpanie zremisowali 3:3, a Rodrigo rozegrał pełne 90 minut. To po jego zagraniu i późniejszej ręce został podyktowany rzut karny, wykorzystany przez Sergio Ramosa. W ostatnich minutach meczu Rodrigo zderzył się z rosyjskim bramkarzem i trzymając się za kolano długo nie podnosił się z boiska, jednak brał udział w środowym treningu Valencii i nic nie wskazuje na to, aby nie mógł wystąpić przeciwko Espanyolowi.

Simone Zaza (Włochy)
Zaza przez nawracające kłopoty z kolanem nie był w stanie wspomóc swoich reprezentacyjnych kolegów w barażowym dwumeczu Włoch przeciwko Szwecji. Azzurri sensacyjnie po raz pierwszy od sześciu dekad nie awansowali na Mistrzostwa Świata, nie będąc w stanie odrobić jednobramkowej straty z pierwszego, wyjazdowego pojedynku. Występ Zazy przeciwko Espanyolowi (19 listopada) wydaje się być jednak niezagrożony: napastnik powrócił już do Walencji i – podobnie jak Rodrigo – trenował w środę z resztą zespołu.

Kategoria: Reprezentacje | własne skomentuj Skomentuj (0)