Podsumowanie meczów międzypaństwowych

Bartłomiej Płonka, 07.09.2017; 16:22

Jak grali „Nietoperze”?

Za nami wrześniowe zgrupowania reprezentacji, podczas których pięciu piłkarzy Valencii mogło założyć koszulkę swojej drużyny narodowej. Najbardziej udane okazały się występy Carlosa Solera oraz Gonçalo Guedesa.

Bardzo blisko awansu na Mundial w Rosji jest reprezentacja Serbii, która w ostatnim tygodniu ograła zarówno Mołdawię (3:0) jak i Irlandię (1:0). W obu spotkaniach udziału nie wziął jednak Nemanja Maksimović. Pomocnik Valencii podczas pierwszego z meczów zasiadł na ławce rezerwowych, a pojedynek w Dublinie oglądał z wysokości trybun.

Dwie porażki zaliczyła reprezentacja Chile, która tym samym oddaliła się od awansu na Mistrzostwa. Podczas potyczki z Paragwajem (0:3) dwanaście minut gry od Juana Pizziego otrzymał Fabian Orellana. 31-latek nie pojawił się już na placu gry w meczu z Boliwą (0:1).

Bardzo dobre występy zanotowała reprezentacja Hiszpanii do lat 21, która ograła Włochów (3:0) oraz Estonię (1:0). W obu starciach na murawie pojawił się Carlos Soler i to on przesądził o wygranej w Tallinie, gdzie zdobył jedyną bramkę. Asystę dołożył także Toni Lato, dla którego było to pierwsze powołania do kadry u21.

Drogę do siatki rywala znalazł także niedawno wypożyczony z Paris SG Gonçalo Guedes. Pomocnik rozegrał pięćdziesiąt pięć minut, a młodzieżowa reprezentacja Portugalii ograła rówieśników z Walii (2:0).

Kategoria: Reprezentacje | wlasne skomentuj Skomentuj (0)